✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Απουσίες... πφφφ.!

Πήγαινε κάτω 
+22
Cassiopeia Black
Emma
Josh Farro
Maria Lovegood
Hermione Jean Granger
Blizzard
Pesky_Pixie
marina forever
Mia Melanie Hawkins
Ethan Wate
Εmma1995Mia
Vicky_Diggory
Amycus~Colin Creevey
Albus P.W.B. Dumbledore
Emma Watson
Marlene McKinnon
Ronerm
Scabior The Snatcher
happy poster
Beedle The Bard
Albus Dumbledore
Remus Lupin
26 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 10:09 am

Ένα από τα εμπόδια που εμφανίζονται μπροστά στους μαθητές οι οποίοι προσπαθούν να κάνουν τα σχολείου παραρτήματα του Υπουργείου Τουρισμού, είναι οι απουσίες. Συμφωνείτε πως πρέπει να μένει στάσιμος στις τάξεις κάποιος λόγω απουσιών; Μήπως θα θέλατε και εσείς να ανέβει το όριο των απουσιών; Ή μήπως είστε από αυτούς που διαφωνούν με την ύπαρξη τους; Εσείς; Κάνετε καθόλου απουσίες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΔευ Ιαν 17, 2011 8:47 am

Εγώ έχω κάνει κάμποσες επειδή είχα πάθει κάταγμα στο αριστερό χέρι και έχω πάρει και 2 ωριαίες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΤρι Ιαν 18, 2011 2:29 am

Εγω συμφωνω με τον θεσμο των απουσιων. Νομιζω οτι επιτρεπουν και κοπανες και αρκετες ωριεες. Αν και καλο θα ηταν να ανεβουν λίγο. 10 απουσίες παραπανω, θα ηταν καλυτρερα. Εγω δεν κανω πολλες απουσιες, γιατι δεν αρρωσταινω συχνα (αντιθετα απο σημερα που προστεθηκαν 7 απουσιες στη σουμα μου) και γενικα δεν απουσιαζω ούτε τις 1ες ώρες. Αν όμως οργανωθει καμια κοπανα, μέσα είμαι παντα, και αυτο επειδη έχω μπολικο περιθώριο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
happy poster
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
happy poster


Posts : 399
Join Date : 21/01/2011
Place : δραμα η χιονοματωμενη αλλα μενω πατρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: εβενινο,42 εκ,ακαμπτο,καταλληλο για ασυγχωρητες καταρες με λαβη απο ατοφιο ελεφαντοδοντο,πυρηνα απο χορδη καρδιας θεστραλ και ενα θηκαρι που μοιαζει με μπαστουνι 1,35μ απο παλλισανδρο ζουγκλας αμαζονιου,καδρο και μαονι με διακοσμητικα διαμαντια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21, 2011 11:52 am

Θα ήθελα να ήμουν κοπανατζής 1ης τάξης αν και είμαι σε καλό δρόμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 21, 2011 1:16 pm

Επειδή έλειψες σε δυο γιορτές,δεν σημαίνει πως βρίσκεσαι σε καλό δρόμο.Έχεις ακόμα πολλά να μάθεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 1:24 pm

καθε χρονο τα ιδια ..δεν παταω πρωτη ωρα,,ε δεν χανω και τιποτα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 1:34 pm

Ναι μωρέ,σιγά.Εγώ μέχρι και ωριαίες έχω φάει,είχα βρεθεί πολύ κοντά στο να φάω και στο μάθημα της Βιολογίας,αλλά τεσπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΤετ Ιαν 26, 2011 12:36 pm

αχ αυτες οι πρωτες ωρες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠεμ Ιαν 27, 2011 6:18 am

Χα. Μας δωσανε το νεο προγραμμα. Τις Πεμπτες εχουμε δυωρο αρχαια τις 2 πρωτες ωρες. Θα πεσει κοπανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 6:51 am

ωραιος αλλα και κακος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 7:46 am

Ε, τι να κανουμε, να φαμε στη μαπα το 2ωρο αγορευσης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 8:02 am

χχαχαχαχ.ναι να το φας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ronerm
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Ronerm


Posts : 502
Join Date : 20/01/2011

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής:

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12, 2011 3:30 am

Εγώ συμφωνώ με τον θεσμό των απουσιών.
Δεν έχω πολλές. (Καμία ωριαία, 14 επειδή ήμουν άρρωστος και 7 επειδή πήγα σε ένα θείο μου στην Αθήνα)!

Μάλιστα μου αρέσει να βάζω και ΩΑ(Ωριαίες Αποβολές).
Μάλιστε με το άλλο κορίτσιπου είμαστε μαζί απουσιολόγοι κάνουμε διαγωνισμό ποιος βάζει πιο πολλές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12, 2011 6:02 am

Δυο απουσιολόγους έχετε? Μπαμπα, εισαι κακος. Ακους εκει να στοιχιματιζετε για το ποιος θα βαλει περισσοτερες ΩΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marlene McKinnon
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Marlene McKinnon


Posts : 1345
Join Date : 04/01/2011
Age : 29
Place : Puff's common

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 27 εκ., ξύλο Λυγερής, εύκαμπτο, με πυρήνα από φτερό Ιππόγρυπα και κομματάκια από κέρατο Μονόκερου, ιδανικό για μεταμορφώσεις και προστατευτικά ξόρκια...
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13, 2011 3:53 am

Συμφωνω με το θεσμο των απουσιων αλλα και το να μενει καποιος αν εχει ξεπερασει κατα πολυ το οριο. Ενταξει ειπαμε κοπανες και πρωτες ωρες αλλα απο καποια στιγμη παραπαει.
(Μη πεσετε να με φατε!)

Γενικα δεν εχω απουσιες και αντε να κανω μια κοπανα το χρονο Απουσίες... πφφφ.! 97354
Φετος εχω αρκετες ομως γιατι αρρωστησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emma Watson
Πρωτοετής
Πρωτοετής



Posts : 21
Join Date : 19/02/2011
Place : Σαλόνικα!

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής:

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΔευ Φεβ 21, 2011 12:00 pm

Ο αριθμός των απουσιών μου φαίνεται λογικός απλά θα ήθελα οι δικαιολογημένες να αυξηθούν λίγο!

Φέτος δεν έχω αρκετές απουσίες. . .μόνο κάτι λίγες από καμοιες μερούλες που με πήρε ο ύπνος λίγο παραπάνω απ΄ότι έπρεπεΑπουσίες... πφφφ.! 97354

~~~

*κάποιες

Edit by Mysterious Wizard: Απαγορεύονται τα διπλά posts βάση κανονισμού. Ευχαριστώ Απουσίες... πφφφ.! 934303
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus P.W.B. Dumbledore
Ραβδοποιός
Ραβδοποιός
Albus P.W.B. Dumbledore


Posts : 867
Join Date : 26/02/2011
Age : 25
Place : ✯ PotterLand ✯

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο έβενου, 24 εκατοστά, με πυρήνα από νύχι Ιππόγρυπα.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06, 2011 10:15 am

εγω φετος εχω 40+ απουσιες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amycus~Colin Creevey
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Amycus~Colin Creevey


Posts : 554
Join Date : 05/03/2011
Place : Grimauld Place,12 and Malfoy Manor

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Αμάισους Κάροου

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06, 2011 10:50 am

και εγω 50 αλλά τις 40πρπ τις εχω δικαιολογήσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky_Diggory
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Vicky_Diggory


Posts : 3313
Join Date : 09/08/2010
Age : 27
Place : Gryffindor Common Room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Μαόνι 24εκ. με ένα φτερό φοίνικα. Εύκαμπτο ιδανικό για κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΣαβ Απρ 23, 2011 8:23 am

Όχι πολλές
μόνο μερικές που είχα αρρωστήσει
όταν βαριόμουνα να σηκωθώ από το κρεβάτι
ε κάτι τέτοια!!
α α και από πορείες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Εmma1995Mia
Πρωτοετής
Πρωτοετής
Εmma1995Mia


Posts : 42
Join Date : 06/03/2011
Age : 28
Place : Εκεί που κατοικούν τα ποιο όμορφα πλάσματα του κόσμου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφλ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρούμπεους Χάγκριντ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΣαβ Απρ 23, 2011 8:30 am

πιστεύω πως το όριο απουσιών είναι μια χαρα. αν κάποιος που δεν μπορεί να τους τηρήσει τότε γιατί έρχετε σχολείο;

Σπόιλερ:
εγώ πάντος έχω 1 αδικαιολόγιτη και 11 δικαιολογιμένες. ναι το ξέρω θα μείνω απο απουσίες Απουσίες... πφφφ.! 637365
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΤετ Απρ 27, 2011 1:31 am

Εγω παντα αδικαολογητες χω γιατι ειναι ετσι κι αλλιως λιγες και η μανα μου δεν μπαινει καν στον κοπο να τις δικαιολογησει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ethan Wate
Βοτανολόγος
Βοτανολόγος
Ethan Wate


Posts : 750
Join Date : 14/03/2011
Age : 27
Place : Merlin's Forest

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Άκαμπτο, από ξύλο κερασιάς, 27cm, και πυρήνα από φτερό ιππόγρυπα και λέπι δράκου.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠεμ Ιουν 30, 2011 11:01 am

Διαφωνώ για την ύπαρξη των απουσιών. Αν θέλουν να μας κρατάνε στα σχολεία να τα κάνουν καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα με νέες εκπαιδευτικές μεθόδους, πιο ενδιαφέροντα μαθήματα, αίθουσες διδασκαλίας που να βλέπονται και καθηγητές με κέφι!! Απουσίες... πφφφ.! 564752 Άντε από κει!! Απουσίες... πφφφ.! 564752
Εγώ πάντως ζήτημα να κάνω 15 απουσίες ολόκληρη τη χρονιά!! Απουσίες... πφφφ.! 539992
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mia Melanie Hawkins
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Mia Melanie Hawkins


Posts : 5274
Join Date : 10/07/2011
Age : 106
Place : your nightmares

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδι από κορμο πεύκου με πυρήνα από τρίχα από τη χαίτη ελληνικής Σφύγγας, μήκους 21 εκατοστών.Eυλίγιστο καλό για προστατευτηκά και εμειντικά ξόρκια.Πολύ λειτουγικο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12, 2011 9:13 pm

Εγώ φέτος είχα 35 και διακιολόγησα τις 15 μόνο

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marina forever
Εβδομοετής
Εβδομοετής
marina forever


Posts : 802
Join Date : 22/07/2011
Age : 27
Place : iraklio kritis

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Καρυδιάς με πυρήνα απο λέπι γοργόνας των Φίτζι, 21 εκατοστά, εύκαμπτο
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 29, 2011 7:47 am

44 απουσιες δικαιολογημενες 28.. Απουσίες... πφφφ.! 840441
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pesky_Pixie
Πεμπτοετής
Πεμπτοετής
Pesky_Pixie


Posts : 227
Join Date : 24/07/2011
Age : 29
Place : Π. Φάληρο

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Πευκο, πυρηνας απο λέπι Γκρίντιλοου, 24 εκατοστα, εύκαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Απουσίες... πφφφ.! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απουσίες... πφφφ.!   Απουσίες... πφφφ.! Icon_minitimeΚυρ Αυγ 07, 2011 12:26 pm

Εγώ είμαι υπέρ των απουσιών. Χωρίς αυτές, θα κάναμε μάθημα με 5 παιδιά σε κάθε τάξη, και πολλά λέω.Όχι πως αυτό είναι απαραίτητα κακό. Και με το να μένουν παιδιά από απουσίες συμφωνώ. Αν κάποιος έχει μια σοβαρή ασθένεια, 'η αρρωσταίνει συχνά, και γι΄αυτό λείπει αρκετές φορές από το σχολείο, μια χαρά μπορούν οι γονείς του να ενημερώσουν τη διεύθυνση για να τακτοποιηθεί το θέμα. Όταν όμως λείπεις κάθε μέρα γιατί βαριέσαι, θες να πας να πιείς καφέ ή δεν ξέρω κι εγώ τι, ε συγνώμη, αλλά τα 'θελες και τα 'παθες. Ως απουσιολόγος, έχω να πω οτι είναι αφάνταστα ενοχλητικό να έρχονται κάθε τρεις και λίγο οι κοπανατζίδες της τάξης και να σου ζητάνε να τους σβήσεις απουσίες.Ας μην τις έκανες, αγαπητέ μου !
Εγώ έκανα κάτι κοπάνες στη Φυσική, πολλές στη Φιλοσοφία, και λίγες λόγω ασθένειας. Δεν έχω πρόβλημα με τις κοπάνες, αλλά δεν μου αρέσουν οι "αποχές", οι οποίες σπάνια γίνονται για σοβαρό λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απουσίες... πφφφ.!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Χόγκσμιντ :: Σταθμός προς τη Σχολή-
Μετάβαση σε: