✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"

Πήγαινε κάτω 
+32
Harry_Potter092000
Martha_Loves_Ron
yaka36
ria
Vampire Princess
Mia Melanie Hawkins
rose weasley
monicandler
Pesky_Pixie
Perenelle Flamel
Blizzard
Filius Flitwick
Vicky_Diggory
Gellert Grindelwald
Helga Hufflepuff
Ronerm
Mrs.Black
harry potter 10
You-Know-Who 2411
Ethan Wate
Electra Black
cuthalion
Εκάτη
Βασουλα Μαγισσουλα
Bellatrix Lestrange
Lily Luna Potter Weasley
Marlene McKinnon
Albus P.W.B. Dumbledore
Sirius_Black
Beedle The Bard
Amycus~Colin Creevey
Remus Lupin
36 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Ποιος από τους δύο;
Τζέιμς Πότερ
Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Vote_lcap53%Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 53% [ 23 ]
Σέβερους Σνέιπ
Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Vote_lcap47%Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 47% [ 20 ]
Σύνολο Ψήφων : 43
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mia Melanie Hawkins
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Mia Melanie Hawkins


Posts : 5274
Join Date : 10/07/2011
Age : 106
Place : your nightmares

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδι από κορμο πεύκου με πυρήνα από τρίχα από τη χαίτη ελληνικής Σφύγγας, μήκους 21 εκατοστών.Eυλίγιστο καλό για προστατευτηκά και εμειντικά ξόρκια.Πολύ λειτουγικο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 03, 2011 5:15 am

Με τον Σεβερους βεβαια!Ο Τζειμς στα εφηβικα χρονια του ηταν λιγο πολυ γουρουνι!Φεροταν σε πολύ κοσμο ακαρδα...Γι'αυτο και ψηφιζω Σεβερους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire Princess
Πρωτοετής
Πρωτοετής
Vampire Princess


Posts : 25
Join Date : 30/10/2011
Age : 33
Place : Somewhere in the Forest

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 30, 2011 1:56 pm

Λοιπόν, εγώ υποστηρίζω απόλυτα Σνέιπ/Λίλι...ο Σνέιπ από μικρός ήταν ερωτευμένος μαζί της, ήταν όλα όσα ήθελε και η Λίλι τον αγαπούσε...σαν φίλο θα μου πείτε εσείς, εγώ θα διαφωνήσω...(σε μια συνέντευξη που είχε γίνει στην συγγραφέα για τον Σνέιπ, είχε μιλήσει για τη σχέση τους...αν συνεχιζόταν η φιλία τους, στο μέλλον θα δημιουργούταν, πολύ πιθανό, ερωτική σχέση μεταξύ τους...) Η Λίλυ πιστεύω, είχε κάποια ρομαντικά αισθήματα για το Σνέιπ, ίσως όχι πολύ έντονα, ακόμα, αλλά είχε.Εκτός απ' αυτό, όμως ,για μένα είναι ξεκάθαρο ποιανού αγάπη ήταν πιο δυνατή...για μένα ήταν του Σνέιπ...ο Τζέιμς μπορεί να ωρίμασε, άλλαξε συμπεριφορά για χάρη της ,δεν λέω, αλλά την μεγαλύτερη αλλαγή την είχε ο Σνέιπ, μετάνιωσε για αυτά που της είπε πάνω στα νεύρα του, για χάρη της παράτησε τους Θανατοφάγους, λίγο αργά ίσως, έγινε κατάσκοπος του Τάγματος, θυσίασε όλη του τη ζωή προστατεύοντας μεν το γιο της Λίλι, αλλά και τον γιο του Τζέιμς του άντρα που μισούσε, που είχε, όσα δεν είχε αυτός, αυτά που επιθυμούσε, άφησε στην άκρη εγωισμούς και έπαιξε τη ζωή του κορώνα γράμματα, όλα αυτά επειδή τη αγαπούσε ακόμα, μέχρι το τέλος της ζωής του, αφού ήταν η μόνη που τον γνώριζε πραγματικά, που τον αγαπούσε όπως ήταν....Όλα αυτά είναι αποδείξεις μιας πραγματικά δυνατής αγάπης, αυτά και αν δεν δείχνουν το μεγαλείο της αγάπης...Για να κλείσω αυτό το μακροσκελές μήνυμα(χίλια συγγνώμη, αλλά δεν μπορούσα να συγκρατηθώ XD), η Λίλι έπρεπε να επιλέξει τον Σνέιπ (φυσικά έτσι δεν θα γεννιόταν ο Χάρι...ίσως όμως, ενάς μικρός Σνέιπ?Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 97354)...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vampire Princess στις Κυρ Μάης 27, 2012 10:19 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ria
Δευτεροετής
Δευτεροετής
ria


Posts : 54
Join Date : 04/12/2011

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Δεκ 07, 2011 8:57 pm

είναι δύσκολη η επιλογή αν και πιστεύω πως θα ήταν ποιο δύσκολο αν ήξερε πως ένιωθε ο Σνέιπ ... ο Τζέιμς άλλαξε στην πορεία όλοι λίγο πολύ έχουμε φερθεί άσχημα σαν παιδιά το ίδιο και εκείνος. η λίλι έκοψε επαφές αφού την είπε λασποαίματη και εγώ στη θέση της τον Τζέιμς θα επέλεγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yaka36
Υποψήφιος Μαθητής
Υποψήφιος Μαθητής



Posts : 3
Join Date : 11/12/2011

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 11, 2011 10:04 am

τον τζειμς ποττερ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Martha_Loves_Ron
Επιμελητής Ράβενκλοου
Επιμελητής Ράβενκλοου
Martha_Loves_Ron


Posts : 1828
Join Date : 29/12/2011
Age : 24
Place : Lost in the wonderland.-

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 20 εκατοστα,ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από τρίχα Ναργκλ. Ιδανικό για μεταμορφώσεις και ξόρκια άμυνας κατα των σκοτεινών τεχνών.Ακαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρούμπεους Χάγκριντ

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2012 5:48 am

μαλλον με τον τζειμςς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Harry_Potter092000
Δευτεροετής
Δευτεροετής



Posts : 61
Join Date : 18/01/2012
Age : 26
Place : Λευκάδα

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 19, 2012 10:12 am

Σεβερους Σνειπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Narcissa Black
Εκτοετής
Εκτοετής
Narcissa Black


Posts : 344
Join Date : 07/06/2012
Place : Grimmauld Place number 12

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκατοστά,τρίχα μαλλιών Βέλας για πυρήνας,από ροδόξυλο,με σχέδια από ανοιχτόχρωμο ξύλο.Ιδανικό για κατάρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 29, 2012 4:54 am

Η Λίλι τέριαζε καλύτερα με τον Τζέιμς.Μπορεί όταν ήταν μικρός να ήταν σκέτο γουρούνι αλλά αργότερα έστρωσε.Αντίθετα ο Σνέιπ ποτέ δεν ωρίμασε.Ζήτησε από τον Βόλντεμορτ να σώσει μόνο την Λίλι και όχι τον Τζέιμς και τον Χάρι.Φερθηκε εγωιστικά χωρίς να σκεφτεί πως θα ένιωθε η Λίλι αν επιβίωνε μόνο αυτή και όχι ο άντρας και ο γιος της.Επίσης δεν ήταν ο Τζέιμς που την αποκάλεσε "λασποαίματη".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Luna-Lia Lovegood
Εκτοετής
Εκτοετής
Luna-Lia Lovegood


Posts : 289
Join Date : 24/06/2010
Age : 26

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Kέδρος με πυρήνα από τρίχες πύγασου, 35 εκατοστα
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 04, 2013 10:16 am

Δεν τίθεται θέμα ως προς το ότι ο Σνειπ ήταν επίπεδα πιο πάνω.
Ο Τζέιμς ήταν απλά μια κακομαθημένη ψωνάρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sarah12515
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
Sarah12515


Posts : 565
Join Date : 03/09/2013
Age : 25
Place : Κατερινη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: δεκατεσσερεραμισι ιντσες,ξυλο μηλιας με πυρηνα απο τριχα μονοκερου, συμπαγες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 9:56 am

σνειπ φυσυκα!! Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 97354ο κακομαθιμενος τζειμς μου φανικε χρισιμος μονο για το σπερματοζοαριο!Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 564752 Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 564752 Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 564752 Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 564752


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sarah12515 στις Πεμ Οκτ 24, 2013 9:16 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nektheo
Πρωτοετής
Πρωτοετής



Posts : 23
Join Date : 10/10/2013

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδί από κουφοξυλιά και καρδιά δράκου και φιδιού
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 20, 2013 2:35 am

Σέβερους Σνέιπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sarah12515
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
Sarah12515


Posts : 565
Join Date : 03/09/2013
Age : 25
Place : Κατερινη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: δεκατεσσερεραμισι ιντσες,ξυλο μηλιας με πυρηνα απο τριχα μονοκερου, συμπαγες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"   Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 27, 2013 1:46 am

η αποψη μου ειναι η ιδια αλλα καταλαβες τι ειπα?Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!" - Σελίδα 3 614504
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lily Evans: "Πείτε μου ποιον να αγαπήσω!"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Πείτε μας το Ζώδιό σας....
» Χάρι vs Βόλντεμορντ !!! Ποιον θα ακολουθούσατε;
» Ο τάφος του James και την Lily
» Η λάθος κίνηση του James και της Lily
» Με ποιον ήρωα μοιάζεται εσωτερικά;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Σχολή Χόγκουαρτς για Μαγείες και Ξόρκια :: Η Μεγάλη Τραπεζαρία-
Μετάβαση σε: