✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Όνειρα για το μέλλον...

Πήγαινε κάτω 
+28
Μιχαέλα_Diggory
Mia Melanie Hawkins
Evilittled3vil
Vicky12
Hermione J Granger
Ethan Wate
You-Know-Who 2411
anton xert
Amycus~Colin Creevey
Remus Lupin
Albus P.W.B. Dumbledore
happy poster
Scabior The Snatcher
Barty Crouch
Ronerm
Albus Dumbledore
Beedle The Bard
harry potter 10
LiLyBlack
William Penn
Helga Hufflepuff
Αλαφροπάτητος
Βασουλα Μαγισσουλα
Elf in the forest
Perenelle Flamel
Vicky_Diggory
Rowena Ravenclaw
Godric Gryffindor
32 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 3:58 pm

με την ολγα και με λεφτα και φιλους να μαι και ειμαστε ενταξει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 1:03 pm

Victor Krum έγραψε:
δεν εχω σχεδιασει ακομα τιποτα..

Ε οχι και δεν εχεις σκεφτει τιποτα. Απλα δεν εχεις καταληξει. Δεν ηθελες να σπουδασεις μαρκετινγκ και διαφημηση στην Αμερικη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 26, 2011 12:00 pm

ναι ..αλλα θα δειξει..μπορει να μην υπαρχουμε μεχρι τοτε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 27, 2011 5:37 am

δεν θα καταστραφουμε το 2012.η ελλαδα ειναι 100 χρονια πισω.μην ανησυχειτε.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Albus Dumbledore στις Σαβ Ιαν 29, 2011 3:30 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
happy poster
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
happy poster


Posts : 399
Join Date : 21/01/2011
Place : δραμα η χιονοματωμενη αλλα μενω πατρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: εβενινο,42 εκ,ακαμπτο,καταλληλο για ασυγχωρητες καταρες με λαβη απο ατοφιο ελεφαντοδοντο,πυρηνα απο χορδη καρδιας θεστραλ και ενα θηκαρι που μοιαζει με μπαστουνι 1,35μ απο παλλισανδρο ζουγκλας αμαζονιου,καδρο και μαονι με διακοσμητικα διαμαντια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 12:13 pm

σωστα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 30, 2011 1:31 pm

αυτα ειναι ψεματα...μην τα πιστευετε..
μακαρι να γινω ηθοπειος στο χολιγουντ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus P.W.B. Dumbledore
Ραβδοποιός
Ραβδοποιός
Albus P.W.B. Dumbledore


Posts : 867
Join Date : 26/02/2011
Age : 25
Place : ✯ PotterLand ✯

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο έβενου, 24 εκατοστά, με πυρήνα από νύχι Ιππόγρυπα.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 05, 2011 3:09 pm

θα γινω σπουδαιος,θα διαπρεψω στον τομεα μου,θα ειμαι με την διονυσια ή καποια αλλη εξισου ομορφη και θα εχω ακομα την υγεια και τους φιλους μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 05, 2011 3:27 pm

Antioch Peverell έγραψε:
θα ειμαι με την διονυσια

Διονυσία?!?!? ΠΟΥ ΠΗΓΕ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΓΑ?!?!? Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 168974 Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 806124


Τα δικά μου όνειρα περιορίζονται στο να γίνω ένας αξιοπρεπής Υπουργός Μαγείας ( πιστεύω πως έχω τα φόντα καθώς έχω διατελέσει Επιμελητής, Αμίλητος και πλέον προβιβάστηκα σε Διευθυντής Τμήματος Δοεθνούς Μαγικής Συνεργασίας.. Και να σημειωθεί πως έχω 9 Γαλέρες στην Τράπεζα Γκρίνγκοτς που θα τις προσφέρω στο ΔΣ για γλείψιμο... )...
Αφού γίνω ο νεότερος Υπουργός Μαγείας σε ηλικία 15 ετών, θα διαπρέψω, θα παντρευτώ την Bellatrix Lestrange, θα την φέρω στον ίσιο δρόμο, θα της κάνω και καμιά 15αρια κουτσούβελα...

Τέλος, θα γίνω για ένα μικρό χρονικό διάστημα Διευθυντής της Σχολής Χόγκουαρτς όμως θα σκοτωθώ από τον Γκέλλερτ Γκρίντελβαλτ στις φυλακές του Νουρμενγκαρντ επάνω σε μία συμπλοκή μαγικών δυνάμεων. Θα με σκοτώσει με τον μαγκλέζικο τρόπο του απαγχωνισμού, καθώς τον είχα αφοπλίσει...

R.I.P
Remus Lupin B'
1820-1943
"Slytherin Pride"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
Albus P.W.B. Dumbledore
Ραβδοποιός
Ραβδοποιός
Albus P.W.B. Dumbledore


Posts : 867
Join Date : 26/02/2011
Age : 25
Place : ✯ PotterLand ✯

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο έβενου, 24 εκατοστά, με πυρήνα από νύχι Ιππόγρυπα.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 05, 2011 3:45 pm

^σορρυ για το σπαμ αλλα ξεχνα την την ολγα.αληθεια τοσα σπαμ ποστς ειχα κανει σχετικα με αυτην που δεν την ξεχασες ακομα;;; Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 66414

οσον αφορα το φορουμ (γιατι πριν εγραψα για την πραγματικη ζωη):
μολις η Βασω (Ginny_Weasley)γινει μοντ,θα γινω εγω επιμελητης του γκριφιντορ,υστερα μοντ ενω υπουργος μαγειας θα ειναι ο μιχαλης.μολις ο μιχαλης γινει διευθυντης του χογκουαρτς εγω θα παρω την θεση του ως υπουργος μαγειας.μολις ο πανος σκοτωσει τον μιχαλη θα ησυχασουμε ολοι καθως θα εχουμε παρει εκδικηση για τον θανατο του δημητρη (τον οποιο θα εχει σκοτωσει ο μιχαλης για να παρει την θεση του).βεβαια ολα ειναι αληθεια μεχρι το σημειο που γινομαι υπουργος.απο εκει που γραφω πως ο μιχαλης θα ειναι διευθυντης και περα,ολα ειναι μυθοπλασια.ο μιχαλης θα παραμεινει αντμιν αλλα σε αλλη θεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amycus~Colin Creevey
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Amycus~Colin Creevey


Posts : 554
Join Date : 05/03/2011
Place : Grimauld Place,12 and Malfoy Manor

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Αμάισους Κάροου

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06, 2011 3:35 am

Εγώ αγαπαω την διονυσία και ζήλεψε αυτός που είχα καλύτερο κορίτσι και την ''αγαπησε"και αυτος(υποτιθεται)
να γίνω σημειολόγος και να κάνω κουτσουβελάκια μα την διονυσια Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 175550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2011 3:11 am

Ωχ θεε μου!!!

Ραφαηλ, ξεχνιούνται τέτοιοι έρωτες. Αυτην την καψουρα δεν την εζησες μονος σου, πηρες και ενα ολοκληρο φορουμ στον λαιμο σου. Και τωρα προβλεπεται δεύτερος γύρος με πρωταγωνίστρια την Διονυσια.

Λοιπον, μόλις παντρευτώ την Μαρινα, Electra Black, θα την καθερέσω απο επιμελήτρια και θα την στείλω να φροντίζει τα 2-3 κουτσούβελα και έτσι εγώ θα γίνω επιμελητης. Μετα θα βοηθησω τον Μιχαλη να ανεβει στην θεση του υπουργου και αυτος θα με κανει μοντ σαν ανταλλαγμα.
Επειτα θα τον μαχαιρωσω πισοπλατα και θα γινω εγω Υπουργος, αλλα μαλλον θα με σκοτωσει ο Ραφαηλ, μπορει ομως και οχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky_Diggory
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Vicky_Diggory


Posts : 3313
Join Date : 09/08/2010
Age : 27
Place : Gryffindor Common Room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Μαόνι 24εκ. με ένα φτερό φοίνικα. Εύκαμπτο ιδανικό για κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 27, 2011 3:17 am

Beedle The Bard έγραψε:
Ωχ θεε μου!!!

Ραφαηλ, ξεχνιούνται τέτοιοι έρωτες. Αυτην την καψουρα δεν την εζησες μονος σου, πηρες και ενα ολοκληρο φορουμ στον λαιμο σου. Και τωρα προβλεπεται δεύτερος γύρος με πρωταγωνίστρια την Διονυσια.

πες τα πες τα!!!
αμαααν...να την κάνω σιγά σιγά...όχι πραγματικά δεν θα αντέξω και δεύτερο γύρω!!!! Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 16721
(πλακίζω φυσικά)

Αχ εγώ πάλι dream about something....συγκεκριμένα να έρθει καλοκαίρι, να τελειώσουν οι εξετάσει να φύγουμε από το Γυμνάσιο και να μην τον ξανά δω ποτέ Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 93841 Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 93841
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 27, 2011 3:19 am

Εγώ παιδιά για το επαγγελματικό μου μέλλον, βρίσκομαι σε δίλλημα.
Θέλω να γίνω γιατρός, δημοσιογράφος, δικηγόρος, γραφίστας, τεχνικός υπολογιστών..

Όλα σε διαφορετικές κατευθύνσεις Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 670367 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 28, 2011 4:50 am

Να μην γινεις δικηγορος. Ετσι οπως εισαι εσυ και λεφτα δεν θα εχεις και ξυλο θα τρως.

Γινε δημοσιογραφος που εισαι και ειλικρινης και θελεις να ξεσπεπασεις την αληθεια.

Γιατρος να μην γινεις διοτι εσυ τωρα να πιανεις εργαλεια και μικρα παιδια στα χερια σου...απαπαπαπα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anton xert
Πεμπτοετής
Πεμπτοετής
anton xert


Posts : 201
Join Date : 27/01/2011
Age : 29

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής:

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 12, 2011 12:11 pm

να μπω με το γιοταχάρι μου στην πόλη και να σφάζω τους τούρκους κατακτητές μέχρι να γίνει ελληνική και μετά ας πεθάνω αυτό είναι το όνειρο μου για το μέλλον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
You-Know-Who 2411
Εβδομοετής
Εβδομοετής
You-Know-Who 2411


Posts : 455
Join Date : 23/04/2011
Age : 28
Place : αθηνα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο από μαόνι, 27 εκ., με πυρήνα από τρίχα ουράς Κένταυρου, ιδανικό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 15, 2011 5:06 am

να περασω θεσσαλονικη στη σχολη αρχιτεκτονων μηχανικων (αν και λιγο χλωμο...)
και μετα να φυγω απο ελλαδα και να παω να μεινω εξωτερικο (ακομα πιο χλωμο αλλα ποτε δεν ξερεις..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ethan Wate
Βοτανολόγος
Βοτανολόγος
Ethan Wate


Posts : 750
Join Date : 14/03/2011
Age : 27
Place : Merlin's Forest

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Άκαμπτο, από ξύλο κερασιάς, 27cm, και πυρήνα από φτερό ιππόγρυπα και λέπι δράκου.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19, 2011 12:40 am

Αν και δε μ΄αρέσει να κάνω σχέδια για το μέλλον και προσπαθώ να ζω την κάθε στιγμή... Θα ήθελα...
Να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο και να γράφω βιβλία Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 749151
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ronerm
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Ronerm


Posts : 502
Join Date : 20/01/2011

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής:

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μάης 26, 2011 10:19 am

^ γίνω αντμίν και να μπανάρω όλους μας (ναι και εμένα)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky_Diggory
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Vicky_Diggory


Posts : 3313
Join Date : 09/08/2010
Age : 27
Place : Gryffindor Common Room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Μαόνι 24εκ. με ένα φτερό φοίνικα. Εύκαμπτο ιδανικό για κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 3:36 am

^^ Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 66414 Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 66414
να ασχολειθώ με ψυχολογία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hermione J Granger
Εκτοετής
Εκτοετής
Hermione J Granger


Posts : 256
Join Date : 15/12/2011
Age : 32
Place : London,England,GB,United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 16, 2012 3:10 pm

Αφού γυρίσω όλο τον κόσμο και σταματήσω να ασχολούμαι με Χημείες και βλακείες,να ασχοληθώ επιτέλους ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ με τη μουσική και να μείνω μόνιμα στο Λονδίνο....ααααχχχχ.... Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 16721
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky12
Θεραπευτής στον Άγιο Μάνγκο
Θεραπευτής στον Άγιο Μάνγκο
Vicky12


Posts : 588
Join Date : 21/02/2012
Age : 28
Place : Αθηνα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 25cm απο ξύλο κερασίας ακαμπτο, με καρδιά απο τρίχες και λέπια γοργονανθρώπου
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 24, 2012 12:09 pm

εγω θελω να σπουδασω αγγλικη φιλολογια (αθηνας παρακαλω) μετα να κανω μεταπτυχιακο στη μεταφραση σε ενα πανεπιστημιο του εξωτερικου( μαλλον στην Αγγλια η την Αμερικη) μετα να γυρισω στην ελλαδα και να πιασω δουλεια στο υπουργειο εξωτερικων για να μπορω να παιρνω μεταθεση καθε 5-6 χρονια και να πηγαινω σε αλλη χωρα.Ταυτοχρονα στον ελευθερο χρονο μου θα δουλευω με τηλεεργασια ως μεταφραστρια.Το μονο που δεν εχω σκευτει ειναι πως στο καλο θα βρω καποιον προθυμο να με ακολουθει στα ταξιδια μου και σε ολα τα μερη που θα πηγαινω.Ισως να βρω καποιον με τα ιδια ονειρα(να γυρισει τον κοσμο) στη δουλεια μου στο υπουργειο εξωτερικων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evilittled3vil
Εκτοετής
Εκτοετής
Evilittled3vil


Posts : 304
Join Date : 25/03/2012
Age : 27
Place : Χανιά, Κρήτη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: 22 cm από ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από φτερό πήγασου. είναι άκαμπτο. ειδικό για ξόρκια επίθεσης και φονικές κατάρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 4:13 am

λοιπόν το μέλλον μου το φαντάζομαι: πανεπιστήμιο στην θεσσαλονίκη! μεταπτυχιακό σε μια πόλη του εξωτερικού γαλλόφωνη ή αγγλόφωνη (μην πάνε και στράφι τα διπλώματα Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 97354 ) μετά θα γυρίσω στα Χανιά στην Κρήτη και θα ζήσω και εκεί που θα είναι η δουλειά μου, οι συγγενείς μου και φυσικά οι φίλοι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mia Melanie Hawkins
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Mia Melanie Hawkins


Posts : 5274
Join Date : 10/07/2011
Age : 106
Place : your nightmares

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδι από κορμο πεύκου με πυρήνα από τρίχα από τη χαίτη ελληνικής Σφύγγας, μήκους 21 εκατοστών.Eυλίγιστο καλό για προστατευτηκά και εμειντικά ξόρκια.Πολύ λειτουγικο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 14, 2012 9:12 am

Δεν ξέρω τι θέλω ακριβώς να κάνω στο μέλλον μου.Θέλω πάντως να γίνω ιατρός σε στρατόπεδα και να σπουδάσω ηθοποιός .Ξέρω ακούγεται παράλογο με την οικονομική ρίση..Αλλά είμαι αισιόδοξη Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 722702
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχαέλα_Diggory
Κυνηγός Βαμπίρ
Κυνηγός Βαμπίρ
Μιχαέλα_Diggory


Posts : 844
Join Date : 20/06/2012
Age : 24
Place : Χανιά

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 20 εκ. Ξύλο Πεύκου με πυρήνα από φτερό Φοίνικα!!Κατάλληλο για προστατευτικά ξόρκια!!Άκαμπτο
Aγαπημένος Καθηγητής: Σιβύλλα Τρελόνι

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 9:59 am

Δεν έχω ακόμα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Martha_Loves_Ron
Επιμελητής Ράβενκλοου
Επιμελητής Ράβενκλοου
Martha_Loves_Ron


Posts : 1828
Join Date : 29/12/2011
Age : 24
Place : Lost in the wonderland.-

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 20 εκατοστα,ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από τρίχα Ναργκλ. Ιδανικό για μεταμορφώσεις και ξόρκια άμυνας κατα των σκοτεινών τεχνών.Ακαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρούμπεους Χάγκριντ

Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όνειρα για το μέλλον...   Όνειρα για το μέλλον... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 25, 2012 7:47 am

Όνειρα για το μέλλον?? Εκατομμύρια..
Περί επαγγέλματος δεν έχω ιδέα..άλλα όνειρα όμως πάρα πολλά!!
Να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο, να ψηλώσω καμιά δεκαριά πόντους (δεν παίζει αλλά τέλοσπάντων), να ανακαλύψω ένα νέο σύμπλεγμα νησιών και να το ονομάσω όπως θέλω(λίγο γελείο αλλά το θέλω) και ακόμα χιλιάδες όνειρα όσο αναφορά την πρωσοπική μου ζωή που και να θέλω να τα γράψω δεν θα τελείωσω ποτέ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Όνειρα για το μέλλον...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Χόγκσμιντ :: Τρία Σκουπόξυλα-
Μετάβαση σε: