✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Quidditch Through The Ages

Πήγαινε κάτω 
+6
Remus Lupin
Βασουλα Μαγισσουλα
Helga Hufflepuff
LiLyBlack
Vicky_Diggory
Rowena Ravenclaw
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rowena Ravenclaw
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Rowena Ravenclaw


Posts : 941
Join Date : 24/06/2010
Age : 29
Place : Magic World of Harry Potter (Αθήνα)

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Έλατο,πυρήνας από τρίχες Μονόκερου και θραύσματα από τα διαμάντια του διαδήματος της Ράβενκλοου.30 εκατοστά, με ασημένια σχέδια στη βάση.Ιδανικό για Ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠεμ Σεπ 09, 2010 7:03 am

Το απόλυτο βιβλιο για το Κουίντιτς γραμμένο από την Ρόουλινγκ με το ψευδώνυμο Kennilworthy Whisp.Υποτίθεται οτι είναι το βιβλιο που υπάρχει στην Βιβλιοθήκη του Χόγκουαρτς οπότε θα βρείτε πολλά σχόλια μαθητών μέσα.Ξέρετε πόσοι τρόποι υπάρχουν να κάνεις φάουλ στο Κουίντιτς ή πως φτιάχνετε μια Χρυσή Μπάλα?Δεν νομίζω...αν θέλετε να μάθετε αυτό το βιβλίο είναι κατάλληλο για σας.Δεν έχει μεταφραστεί στα ελληνικά αλλά όποιος ενδιαφέρεται με μια παραγγελία σε ένα κεντρικό βιβλιοπωλείο μπορεί να το αποκτήσει.

Quidditch Through The Ages Images?q=tbn:ANd9GcT7kLF-RpEIjZiNEyw9MBGejuQ0jU_iGcYwlttYHAiozHCFwAc&t=1&usg=__f8mIQ_6zAScRMiZaWXTuygenEAk=
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky_Diggory
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Vicky_Diggory


Posts : 3313
Join Date : 09/08/2010
Age : 27
Place : Gryffindor Common Room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Μαόνι 24εκ. με ένα φτερό φοίνικα. Εύκαμπτο ιδανικό για κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠεμ Σεπ 09, 2010 9:07 am

μμμμμ πολύ χρήσιμο βιβλίο Quidditch Through The Ages 743894
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LiLyBlack
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
LiLyBlack


Posts : 549
Join Date : 18/09/2010
Age : 29
Place : Hogwarts :)

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί: Κοκκινόξυλο με πηρύνα απο θραυσματα δοντιού Βασιλίσκου, 34 εκατοστά.Άκαμπτο.Ιδανικό για Καταρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΚυρ Σεπ 19, 2010 12:45 am

Ειναι κ αυτο καταπληκτικο βιβλιο... τ εχω διαβασει αρκετες φορες... χιχιχι Quidditch Through The Ages 637365
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Helga Hufflepuff
Honored Wizard
Honored Wizard
Helga Hufflepuff


Posts : 1808
Join Date : 08/08/2010
Age : 29
Place : Hogwarts-SaLoNikA

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφλ
Ραβδί: Κοκκινόξυλο,με πυρήνα από φτερό Φοίνικα 40 εκατοστών,άκαμπτο,ιδανικό για Κατάρες,κόκκινο με χρυσαφένια λαβή.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΚυρ Σεπ 19, 2010 3:12 am

Και εγώ το έχω...
Όποιος θέλει μπορώ να του πω από πιο κατάστημα μπορεί να το προμηθευτεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://potterland.forummotion.com/forum.htm
Βασουλα Μαγισσουλα
Honored Wizard
Honored Wizard
Βασουλα Μαγισσουλα


Posts : 1078
Join Date : 27/08/2010
Age : 37
Place : θεσσαλονικη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Κουφοξυλιά,με πυρήνα από φτερό Ιρλανδικού Φοίνικα 32 εκατοστά,Εύκαμπτο,Ιδανικό για προστατευτικά ξόρκια,αλλά και για Κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24, 2010 6:37 am

ουτε αυτο το ηξερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠαρ Νοε 05, 2010 11:39 am

Επίσης θέλω να το πάρω αλλά δεν ξέρω από πού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
LiLyBlack
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
LiLyBlack


Posts : 549
Join Date : 18/09/2010
Age : 29
Place : Hogwarts :)

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί: Κοκκινόξυλο με πηρύνα απο θραυσματα δοντιού Βασιλίσκου, 34 εκατοστά.Άκαμπτο.Ιδανικό για Καταρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΣαβ Νοε 06, 2010 8:14 am

Sir Brutus έγραψε:
Επίσης θέλω να το πάρω αλλά δεν ξέρω από πού...

θα μπορουσες μεσω ιντερνετ! εγω ετσι τα πηρα, απο τον παπασωτηριου! αν το πατησεις θα το βρεις!~ Quidditch Through The Ages 934303
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 4:12 am

τελεια ...και το ηθελα ..θα το παρω..για την συλλογη μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bella lestrange
Δευτεροετής
Δευτεροετής



Posts : 63
Join Date : 24/08/2011
Age : 26
Place : μεγαρο μαλφοι

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδί 19 εκατοστών, με ξύλο ελιάς και πυρήνα ητιάς, με καλές ιδιότητες στις κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Οράτιος Σλάγκχορν

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠαρ Αυγ 26, 2011 2:54 am

Θα το παρω και θα το διαβασω ξανα και ξανα και ξανα... Quidditch Through The Ages 743894 Quidditch Through The Ages 743894 Quidditch Through The Ages 743894 Quidditch Through The Ages 743894
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eliza black
Δευτεροετής
Δευτεροετής



Posts : 52
Join Date : 30/01/2012
Age : 34
Place : Αθήνα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 11:57 am

ούτε εγώ το έχω αλλά θα ήθελα να το πάρω. ξέρει κανείς αν συνεχίζει να κυκλοφορεί? Quidditch Through The Ages 670367
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ManoliaPotterhead
Πρωτοετής
Πρωτοετής
ManoliaPotterhead


Posts : 22
Join Date : 21/11/2014
Age : 23
Place : παντού και πουθενά

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Quidditch Through The Ages Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Quidditch Through The Ages   Quidditch Through The Ages Icon_minitimeΠαρ Νοε 21, 2014 7:46 am

Το έχω πάρει και το έχω διαβάσει.Είναι Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ! Quidditch Through The Ages 1743
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Quidditch Through The Ages
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Harry Potter - Ταινίες, Βιβλία και Τελευταία Νέα! :: Βιβλία Χάρι Πότερ :: Άλλα βιβλία για τον Κόσμο του Χάρι Πότερ-
Μετάβαση σε: