✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!

Πήγαινε κάτω 
+23
Martha_Loves_Ron
Hermione J Granger
ntan
Hermione Jean Granger
Mia Melanie Hawkins
Vicky_Diggory
Bellatrix Lestrange
Albus P.W.B. Dumbledore
Marlene McKinnon
Beedle The Bard
happy poster
Albus Dumbledore
Scabior The Snatcher
Martha
Remus Lupin
Dark Princess
Lily Luna Potter Weasley
Autumn Princess
Perenelle Flamel
Rowena Ravenclaw
stacy_weasley
Helga Hufflepuff
Elf in the forest
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elf in the forest
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Elf in the forest


Posts : 1025
Join Date : 18/08/2010
Age : 26
Place : παντου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: λευκα 30 εκ. με πυρινα τριχας μονοκερου
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 19, 2010 6:22 am

Ποια ειναι η πιο τρομαχτικη εμπειρια που εχετε ζησει?????? εμενα ειναι οταν μας επιτεθηκε μια αρκουδα!!!!!! Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 214975
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://crystaliz.createaforum.net/
Helga Hufflepuff
Honored Wizard
Honored Wizard
Helga Hufflepuff


Posts : 1808
Join Date : 08/08/2010
Age : 29
Place : Hogwarts-SaLoNikA

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφλ
Ραβδί: Κοκκινόξυλο,με πυρήνα από φτερό Φοίνικα 40 εκατοστών,άκαμπτο,ιδανικό για Κατάρες,κόκκινο με χρυσαφένια λαβή.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤετ Αυγ 25, 2010 12:25 pm

Στον ύπνο μου κυρίως βλέπω διάφορα αλλά τέλος πάντων (άσχετο) ...
Αλλά αυτό που έπαθα είναι ότι έπεσα (από μικρό ύψος ευτυχώς!!!) από ένα γεφυράκι!!!
Έλειπαν κάτι σανίδες που δεν τις είχα προσέξει και έπεσα πάνω σε κάτι βράχια με τη πλάτη!!!
Θα μπορούσα να είχα μείνει ανάπηρη!!!
Ήμουν και αρκετά μικρή τότε,αλλά το θυμάμαι σαν χθες!!!
Ευτυχώς που ήταν μαζί μου ο πατέρας μου και μου έκανε τεχνητή αναπνοή!!!
Αλλιώς ούτε μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να είχε συμβεί!!!

Και η αμέσως επόμενη είναι όταν είχα πάθει πνευμονία!!!
Πραγματικά,απαίσια αίσθηση να είσαι συνεχώς με έναν ορό!!!
Ευτυχώς,και τότε μικρή ήμουν...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Helga Hufflepuff στις Δευ Ιαν 03, 2011 8:11 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://potterland.forummotion.com/forum.htm
stacy_weasley
Εκτοετής
Εκτοετής
stacy_weasley


Posts : 325
Join Date : 17/07/2010
Age : 35

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί: Phoenix Feather Redwood 8 3/4
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤετ Αυγ 25, 2010 1:29 pm

η πιο τρομακτικη μου εμπειρια πρεπει να ηταν οταν εγινε κατι χμμμ..... παραξενο ας πουμε...

ειμασταν 4 ατομα σε ενα μνημειο/νεκροταφειο βραδυ και ξαφνικα οι 3 στους 4 ενιωσαν οτι κατι παει στραβα... και ο ενας αρχισε να πανικοβαλλεται γιατι ενιωσε οτι κατι απαισιο πλησιαζει πολυ κοντα του.... τοτε διαβασα το μνημειο και αυνειδητοποιησα οτι ΔΕΝ ηταν καθαγιασμενο απλα ειχαν σκεπασει τσ σωματα με χωμα και εμδικτηκα τιμητικες πλακες... ολοι πανικοβληθηκαν αρκετα αλλα επειδη εχω καποιες γνωσεις σε αυτα τα θεματα καταφερα να κρατησω αυτο που υπηρχε μακρυα.... φοβομουν πραγματικα πολυ να μην κανει κακο στους φιλους μου... μετα σχεδον κατερευσα και με πηραν σηκωτη...
ξερω οτι οσοι δεν πιστευουν θα πουν οτι λεω ψεματα ή οτι το φανταστηκα και απλα τους ευχομαι να μην τους συμβει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rowena Ravenclaw
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Rowena Ravenclaw


Posts : 941
Join Date : 24/06/2010
Age : 29
Place : Magic World of Harry Potter (Αθήνα)

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Έλατο,πυρήνας από τρίχες Μονόκερου και θραύσματα από τα διαμάντια του διαδήματος της Ράβενκλοου.30 εκατοστά, με ασημένια σχέδια στη βάση.Ιδανικό για Ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤετ Αυγ 25, 2010 2:08 pm

Χμμμμ μια φορά ξύπνησα και κουτούλησα σε μια σανίδα......ήμουν σίγουρη οτι με είχαν κοπανήσει κλέφτες.........χαχαχαχαχαχαχ
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elf in the forest
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Elf in the forest


Posts : 1025
Join Date : 18/08/2010
Age : 26
Place : παντου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: λευκα 30 εκ. με πυρινα τριχας μονοκερου
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26, 2010 1:27 am

εμενα ειναι ενας πολυ τρομαχτικος εφιαλτης οπου ενα μαυρο μανιασμενο αλογο με κυνηγουσε! εγω ηθελα να τρεξω αλλα δεν μπορουσα! ηθελα να φωναξω αλλα δεν εβγαινε φωνη! ηταν παρα πολυ τρομαχτικο! Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 214975
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://crystaliz.createaforum.net/
stacy_weasley
Εκτοετής
Εκτοετής
stacy_weasley


Posts : 325
Join Date : 17/07/2010
Age : 35

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί: Phoenix Feather Redwood 8 3/4
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26, 2010 1:29 am

βλεπεις συχνα τετοιους εφιαλτες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Perenelle Flamel
Κυνηγός Βαμπίρ
Κυνηγός Βαμπίρ
Perenelle Flamel


Posts : 1349
Join Date : 21/08/2010
Age : 28
Place : Οδός Υφαντουργού

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Λευκα,πυρήνας απο ουρα Θέστραλ και θραυσματα απο την πετρα της αναστασης,27 εκ.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Αυγ 28, 2010 5:58 am

Πιο τρομακτικη εμπηρια??Μμμμμ να σας πω την αληθεια δεν θυμαμαι καμια Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 637365
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stacy_weasley
Εκτοετής
Εκτοετής
stacy_weasley


Posts : 325
Join Date : 17/07/2010
Age : 35

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας:
Ραβδί: Phoenix Feather Redwood 8 3/4
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Αυγ 28, 2010 6:01 am

χαχαχα μπραβο θαρρος Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 97354
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Autumn Princess
Assistant of the Promotion Department
Assistant of the Promotion Department
Autumn Princess


Posts : 1278
Join Date : 08/09/2010
Age : 28
Place : Ιn my dreams....

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: Redwood 8 3/4 Phoenix Feather
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 12, 2010 1:52 am

Ουτε εγω θυμαμαι! :':
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lily Luna Potter Weasley
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Lily Luna Potter Weasley


Posts : 567
Join Date : 09/11/2010
Age : 27

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Οξια , 25 εκατοστα,πυρηνας απο τριχες μονοκερου,Ακαμπτο, επιχρυση λαβη.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠαρ Νοε 26, 2010 9:16 am

Ειναι αρκετες

Αλλα μια που θυμαμε πολυ καθαρα ηταν πριν απο 4 χροννια.
Ημουν μολις 10 χροννων, ειμουν στο χωριο μου και μας επεσε η μπαλα στο ρεμα... εγω κατεβηκα στο ρεμα και αρχισα να σκαρφαλωνω για να φτασω την μπαλλα, ομως οταν την εφτασα κει την εριξα κατω. Στο σημειο που βρισκομουν υπιρχαν φιλα και μια μικρη πετριτσα. Δεν μπορουσα ουτε να ανεβω παραπανω ουτε να κατεβω.
Στην αρχη δεν φοβομουν, το ειχα παρει χαλαρα γιατι παντα κανω ριψωκινδινα πραγματα, ομως καπια στιγμη που πατησα σε ενα σημειο, αρχισα να κατρακυλλω, αλλα ευτιχως κρατιθικα απο πιο κατω, εκεινη την στιγμη τα ειχα κανει πανω μου, και οι φιλες μου τσιριζαν, θυμαμαι συγκεκριμενα μια κοπελα μου ειπε μετα οτι 2 κοριτσια απο την παρεα ειχαν παει στην μεση της πλατειας του χωριου και η μια εψαχνε για σκινη και η αλλη τσιριζε για βοηθεια.
Τεσπα, οπως ημουν εκει γατζωμενη, καπιος ηδοποιησε τον πατερα μου ο οποιος (αν και 50αρης) σκαρφαλωσε και βρεθηκε διπλα μου, αλλα μετα κολησε κι αυτος (τι χαζοοος Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 66414 ) τεσπα, τελικα ηρθε το προτωπαλικαρο του χωριου με τους φιλους του μαζι με ενα σκινι, και με κρατουσε ενας ενας μεχρι που με ανεβασαν πανω, και μετα βγαλαν και τον πατερα μου... αλλα πραγματικα... ειχα κατατρομαξει, μεχρι που και εκλαψα... που δεν κλαιω καθολου ευκολα και που δεν φοβαμει τον κινδυνο (βεβαια ημουν μολις 9μισι χροννων αλλα τεσπα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Princess
Εκτοετής
Εκτοετής
Dark Princess


Posts : 270
Join Date : 27/11/2010
Age : 27

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ξύλο από καλάμι Μαυριτανίας, 22 εκ., πυρήνα με καμμάτια από κόκκαλο θέστραλ με την λαβη διακοσμημενη με σμαραγδια!Καταλληλο για ασυνχωριτες καταρες !!!
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Νοε 27, 2010 12:04 pm

Λοιπον εγω θυμαμε μια....πριν 1 χρονο περιπου...εγω και αλλα 3 αγορια ειχαμε παει σε μια πλαγια απο 'που ειχε καταπλικτικη 8εα....εκει θπαρχει ενα σπιτακι το οποιο ειναι τελειος εγκαταληλημενο .....χωρις παραθυρα χωρις τιποτα....και καποια στιγμη το κοιταζαμε και παει ενας απο τους φιλους μου και λεει οτι αυτος δεν κολονει να το πλησιασει....το πλσιαζει πυ λετε και αρχιζει και φωναζει διαφορα....μετα ερχετε παλι κοντα μας οι αλλοι συνεχιζουν να μιλανε και εγω κοιταζω το σπιτακι.....και βλεπω μια φιγουρα στα μαυρα να βγενει....βαζω τις φωνες και αρχιζουμε να τρεχουμε...σαν χτες το θυμαμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 12:37 pm

Εγώ δεν θυμάμαι την τρομαχτικότερη μου εμπειρία ... αλλά σίγουρα θα ήταν κάποιος εφιάλτης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
Martha
Πρωτοετής
Πρωτοετής
Martha


Posts : 43
Join Date : 03/01/2011
Age : 28
Place : Ηogwarts

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο καστανιάς, 25 εκ., με πυρήνα από τρίχα ουράς Μονόκερου, πολύ καλό για καθημερινά ξόρκια και μεταμορφώσεις
Aγαπημένος Καθηγητής: Άλαστωρ Μούντι

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 8:08 am

εμενα οταν επαθα διασιση για 3 μηνες...και φυσικα δεν θιμαμε τιποτα χαχαχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠεμ Ιαν 13, 2011 10:00 am

στο σχολειο ..βραδυ...να βλεπω σκιες..παντου...το ιδιο και στην κατασκηνωση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Ιαν 22, 2011 4:53 am

Εγώ δεν θυμάμαι τίποτα τρομακτικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
happy poster
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
happy poster


Posts : 399
Join Date : 21/01/2011
Place : δραμα η χιονοματωμενη αλλα μενω πατρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: εβενινο,42 εκ,ακαμπτο,καταλληλο για ασυγχωρητες καταρες με λαβη απο ατοφιο ελεφαντοδοντο,πυρηνα απο χορδη καρδιας θεστραλ και ενα θηκαρι που μοιαζει με μπαστουνι 1,35μ απο παλλισανδρο ζουγκλας αμαζονιου,καδρο και μαονι με διακοσμητικα διαμαντια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 9:34 am

παρομοιως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤρι Ιαν 25, 2011 7:17 am

Οταν εβλεπα για τρεις μερες τον ιδιο εφιαλτη. Μεχρι που εφτασα σε σημειο να βαλω παγιδες στο εαυτο μου για να διαπιστωσω αν οντως υπνοβατουσα. Ευτυχως ομως ηταν ολα της φαντασιας μου. Πω πω. Ηταν τοσο αληθινα ολα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 6:30 am

ναι θυμαμαι ..που μου το ελεγες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marlene McKinnon
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Marlene McKinnon


Posts : 1345
Join Date : 04/01/2011
Age : 29
Place : Puff's common

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 27 εκ., ξύλο Λυγερής, εύκαμπτο, με πυρήνα από φτερό Ιππόγρυπα και κομματάκια από κέρατο Μονόκερου, ιδανικό για μεταμορφώσεις και προστατευτικά ξόρκια...
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12, 2011 2:39 pm

Δεν μπορω να θυμηθω κατι πιο τρομακτικο αυτη τη στιγμη οποτε θα πω ενα προσφατο που ειχα τρομαξει με το τιποτα και τσιριζα μεσα στο δρομο Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 840441

Στον πιο κεντρικο δρομο της γειτονιας περπατουσα με τις φιλες μου μερα μεσημερι και με πιανει ξαφνικα καποιος στο μπρατσο.... Νομιζα οτι ηταν καποιος κλεφτης (φαντασια εγω) και αρχισα να τσιριζω!

Τελικα ηταν ενας θειος μου που το εκανε επιτηδες για να με τρομαξει :': Τελειος fail η κατασταση Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 97354
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13, 2011 2:05 am

Στην αμφιπόλεως?
Χαχαχα. Αυτο ειναι γελοίο. Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 319753

Σας έχω πει για τοτε που χάθηκα στο ΙΚΑ?
Πρεπει να ημουν πρώτη δημοτικου. Και η μαμα μου περιμενε να ερθει το ραντεβου μας. Ε, εγω σαν μικρο χαζο παιδακι ετρεχα στους διαδρομους και ενοχλούσα τους γερους μεχρι που πήγα στις σκαλες και αρχισα να ανεβαίνω, να στριβω, να μπαίνω σε άλλους διαδρομους μεχρι που χαθηκα και αρχισα να ψαχνω τη μαμα μου εδω και εκει κλαίγοντας. Τελικα απο το κλαμα, με ακουσε και με βρήκε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus P.W.B. Dumbledore
Ραβδοποιός
Ραβδοποιός
Albus P.W.B. Dumbledore


Posts : 867
Join Date : 26/02/2011
Age : 25
Place : ✯ PotterLand ✯

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Ξύλο έβενου, 24 εκατοστά, με πυρήνα από νύχι Ιππόγρυπα.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΚυρ Μαρ 06, 2011 8:21 am

μαλλον οταν ειδα μια σκια που εμοιαζε με την μητερα μου να πηγαινει απο το δωματιο στο σαλονι,ενω η μητερα μου κοιμοταν.την ξυπνησα αμεσως και εκεινη λιβανισε για να ησυχασω.ημουν μικροτερος τοτε και ειχα χεστει επανω μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bellatrix Lestrange
Θανατοφάγος
Θανατοφάγος
Bellatrix Lestrange


Posts : 1649
Join Date : 24/06/2010
Age : 29
Place : Μέγαρο

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: καστανιά με πυρήνα από θραύσματα δοντιού βασιλίσκου 29 εκατοστά. άκαμπτο!άσπρο με χρυσή λαβή και σκαλισμένα τριαντάφυλλα.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤρι Μαρ 29, 2011 11:19 am

παιδιά η ποιο τρομακτική κατάσταση που έχω περάσει είναι ο έρωτας Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 66414
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://potterland.forummotion.com/portal.htm
Beedle The Bard
Εκπαιδευτής Δράκων
Εκπαιδευτής Δράκων
Beedle The Bard


Posts : 3355
Join Date : 04/11/2010
Age : 28
Place : Salonika

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Μπαμπού Μαυριτανίας, 25 εκ, Πυρηνας απο λεπια Γοργονανθρώπου και τρίχα Ζοφού, εύκαμπτο, ιδανικό για καθημερινα ξόρκια και καταρες. Made by Remus Lupin·Olivander's Shop
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤετ Μαρ 30, 2011 4:52 am

^Ααπαπαπαπα....Αυτο ειναι φρικη, εχεις δικιο. Ταυτοχρονα ειναι ομως και τοσο υπεροχο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vicky_Diggory
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Vicky_Diggory


Posts : 3313
Join Date : 09/08/2010
Age : 27
Place : Gryffindor Common Room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Μαόνι 24εκ. με ένα φτερό φοίνικα. Εύκαμπτο ιδανικό για κατάρες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΣαβ Απρ 23, 2011 5:32 am

δεν έχω (ευτυχώς) ζήσει κάτι που να με τρομάξει τόσο πολύ ακόμη!!
αλλά δεν θα με πείραζε!!
μου αρέσει ο κίνδυνος!! (αρκεί να έχει καλό τέλος!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mia Melanie Hawkins
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Mia Melanie Hawkins


Posts : 5274
Join Date : 10/07/2011
Age : 106
Place : your nightmares

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδι από κορμο πεύκου με πυρήνα από τρίχα από τη χαίτη ελληνικής Σφύγγας, μήκους 21 εκατοστών.Eυλίγιστο καλό για προστατευτηκά και εμειντικά ξόρκια.Πολύ λειτουγικο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12, 2011 4:18 am

Μμμμ για να σκεφτώ.... Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 502361
Α ναι!
Τότε που είχαμε πάει στην Βεργίνα και περνούσαμε πάνω από μια γέφυρα και γλίστρησα και έπεσα μέσα σε ένα τάφο. Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 319753
Επίσης μια μερα που κοιμομουν στο σχολείο και έβλεπα εναν εφιαλτη.Είδα οτι ταχα ξυπνησα και τον διηγηθηκα στην διπλανη μου η οποια μου ειπε''μα καλα,δεν επικοινωνεις;αυτό έκανες πριν λιγο!'' Ξύπνησα κανονικά και μέχρι να ηρεμήσω.. Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! 319753


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mia Melanie Hawkins στις Τρι Ιουν 11, 2013 10:48 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Χόγκσμιντ :: Καλύβα που Ουρλιάζει-
Μετάβαση σε: