✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!

Πήγαινε κάτω 
+23
Martha_Loves_Ron
Hermione J Granger
ntan
Hermione Jean Granger
Mia Melanie Hawkins
Vicky_Diggory
Bellatrix Lestrange
Albus P.W.B. Dumbledore
Marlene McKinnon
Beedle The Bard
happy poster
Albus Dumbledore
Scabior The Snatcher
Martha
Remus Lupin
Dark Princess
Lily Luna Potter Weasley
Autumn Princess
Perenelle Flamel
Rowena Ravenclaw
stacy_weasley
Helga Hufflepuff
Elf in the forest
27 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Hermione Jean Granger
Regulator of the Diagon Alley
Regulator of the Diagon Alley
Hermione Jean Granger


Posts : 1362
Join Date : 13/08/2011
Age : 29
Place : Σύρος

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Φουντουκιά με πυρήνα από φτερό Φοίνικα 10 3/4 ίντσες,εύθραυστο
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 31, 2011 3:37 pm

χμμ
Στην τρίτη δημοτικού που είδα έναν τρομερό εφιάλτη και ξύπνησα και τον διηγήθηκα στη φίλη μου που μου είπε "δεν ήταν εφιάλτης" και ξαναξύπνησα και τα'χα κάνει πάνω μου.
Όταν έπαθα δηλητηρίαση και κόντεψα να πεθάνω.
Και μια άλλη κάπως ύποπτη δραστηριότητα που λέω "αυτό ήταν ήρθε η ώρα μου"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntan
Τεταρτοετής
Τεταρτοετής
ntan


Posts : 162
Join Date : 21/07/2011
Age : 28
Place : στη δρακοχωρα!!!

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: απο κουφιoξυλια 25εκ. με μια χορδη καρδιας δρακου ιδανικο για προστατευτικα ξορκια και καταρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 11, 2011 10:13 am

ενα βιντεο στο youtube.ηταν τρομακτικη εμπηρια αλλα τιποτα το σπουδαιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hermione J Granger
Εκτοετής
Εκτοετής
Hermione J Granger


Posts : 256
Join Date : 15/12/2011
Age : 32
Place : London,England,GB,United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16, 2011 9:17 am

Χμμμμ....ενα απογευματακι ημουν στο σπιτι με τον αδερφο μου,τα ξαδερφια μου και το αγορι μου.Καθομασταν ολοι μαζι στο δωματιο μου,εγω ο αδερφος μου και το αγορι μου στο κρεβατι,ο ξαδερφος μου στον υπολογιστη και η ξαδερφη μου στο πατωμα.Λεγαμε βλακιουλες και γελουσαμε και χωρις ουτε καν να θυμαμαι οτι νισταξα,με πηρε ο υπνος.Μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ομωσ ξυπνησα προσπαθησα να μιλισω αλλα δεν μπορουσα,προσπαθησα να κουνηθω αλλαααα......το ιδιο.Και σιγα σιγα αρχισα να μουδιαζω.Εκλεισα τα ματια μου,επεισα τον εαυτο μου να ξυπνησει και πουφ!...Ολα μια χαρα....προσπαθησα να το συζητησω με την μαμα μου και μου ειπε πως απλως το ονειρευτηκα.Και θα μπορουσα να το πιστεψω αν σε εκεινο το μικρο διαστημα που εμεινα μουδιασμενη δεν καταλαβαινα τι γινεται γυρω μου....γιατι εκεινη την ωρα,μπορει τα παιδια να μην μου εδιναν σημασια αλλα εγω τους ακουγα και τους εβλεπα κανονικα,προσπαθησα να ζητησω και βοηθεια μαλιστα αλλα.....

Αυτα λοιπον απο εμενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elf in the forest
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Elf in the forest


Posts : 1025
Join Date : 18/08/2010
Age : 26
Place : παντου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: λευκα 30 εκ. με πυρινα τριχας μονοκερου
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16, 2011 2:09 pm

Maria Sunfit έγραψε:
Μμμμ για να σκεφτώ.... Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 502361
Α ναι!
Τότε που είχαμε πάει στην Βεργίνα και περνούσαμε πάνω από μια γέφυρα και γλίστρησα και έπεσα μέσα σε ένα τάφο. Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 319753

αχαχαχαχα πλακα κανεις!! Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 319753 και μετα πως σε βγαλανε? Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 319753


Εγω μια μερα ειχα δει ενα θριλερ με φαντασματα. και επεσα τεσπα να κοιμιθω και μετα απο λιγο ξυπνησα και ειδα ενα ασπρο πραγμα να περπαταει! κατατρομαξα! αλλα τελικα ηταν η αδερφη μου με ασπρο νυχτυκο που πηγαινε στο μπανιο! Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 319753
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://crystaliz.createaforum.net/
Martha_Loves_Ron
Επιμελητής Ράβενκλοου
Επιμελητής Ράβενκλοου
Martha_Loves_Ron


Posts : 1828
Join Date : 29/12/2011
Age : 24
Place : Lost in the wonderland.-

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 20 εκατοστα,ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από τρίχα Ναργκλ. Ιδανικό για μεταμορφώσεις και ξόρκια άμυνας κατα των σκοτεινών τεχνών.Ακαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρούμπεους Χάγκριντ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04, 2012 12:25 am

στηνν πρωτηη δημοτικου....το καλοκαιρι...θα καναμε μιαα καλοκαιρινηη γιορτηη με χορευτικαα και τετοιαα για τουςς γονειςςς...καιι εγωω με μιιαα φιληη μου ειιχαμεε ανεβειι να κανουμεε βολταα πανωω στο κτιριοο του γυμνασιοουυ...και καποιαα στιγμηη βγηκε αποο το "κλουβι τουυ"
(κατι σαν σπιτακι αλλαα με καγκελαα,αυτοο περασε απο πανω) τοο λυκοσκυλο του διευθηντηη και αρχισεε να μεε κυνηηγουσε εγωω βεβαιαα τετοιοο σκατοο που ειμουνν αρχισα να κλαιωω και να τρεχω...κουτρουβαλησαα ολεςς τιςς σκαλες και τελικαα ηη φιληη μου φωναξε το διευθηηντηη καιι το διωωξε το κολοσκυλοοΟ!!!
τοο θυμαμαιι σαννν να ητανν χ9εςς κιας εχουν περασει 9 χρονιαα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evilittled3vil
Εκτοετής
Εκτοετής
Evilittled3vil


Posts : 304
Join Date : 25/03/2012
Age : 27
Place : Χανιά, Κρήτη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: 22 cm από ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από φτερό πήγασου. είναι άκαμπτο. ειδικό για ξόρκια επίθεσης και φονικές κατάρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 15, 2012 1:25 pm

ήταν ΧΘΕΣ!
χτες, όταν γύριζα σπίτι από το σχολείο, σκέφτηκα να πρωτοτυπήσω και να πάρω άλλο δρόμο! μια στιγμή καθώς προχωρούσα ένας τύπος άλλης εθνικότητας (δεν λεω ποιας για να μην με πειτε και ρατσίστρια) ήταν πάνω σε ένα ποδήλατο και πήγαινε με τον ίδιο ρυθμό που προχωρούσα εγώ! μου έκανε εντύπωση και για να σιγουρευτώ, έκοψα ταχύτητα... παρατηρησα ότι έκοψε και αυτός! και στα ξαφνικά ακουμπώ κάποιον από πίσω μου... καταλάθος, γυρνάω και ήταν ίδιας εθνικότητας με τον άλλο... μόλις το κατάλαβα ότι με είχαν περικυκλώσει δεν ήξερα τί να κάνω, το χειρότερο ήταν ότι στον ίδιο δρόμο δεν υπήρχε κανείς άλλος!!!! ετσι άρχισα να πγαίνω πολύ γρήγορα και ειδα ότι το φανάρι για τους πεζούς ήταν κόκκινο! τότε δεν σκέφτηκα τίποτα και πέρασα τον δρόμο τρέχοντας! πάλι καλά δεν με πάτησε κανένα αμάξι!άρχιζα να τρέχω και πρόλαβα να μπω στην λαϊκή! έτσι με έχασαν! ήμουν τόσο συγχισμένη μετά γιατι ασχέτως που ξέφυγα είχα παρει μια τρομάρα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχαέλα_Diggory
Κυνηγός Βαμπίρ
Κυνηγός Βαμπίρ
Μιχαέλα_Diggory


Posts : 844
Join Date : 20/06/2012
Age : 24
Place : Χανιά

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 20 εκ. Ξύλο Πεύκου με πυρήνα από φτερό Φοίνικα!!Κατάλληλο για προστατευτικά ξόρκια!!Άκαμπτο
Aγαπημένος Καθηγητής: Σιβύλλα Τρελόνι

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 20, 2012 8:36 pm

Φέτος πήγαμε με το σχολείο μας ολοήμερη στο Φαράγγι της Αγίας Ειρήνης!!Εκεί λοιπόν ήταν μια γριά που μας κυνηγούσε σαν μανιακιά!! Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 168974
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Luna-Lia Lovegood
Εκτοετής
Εκτοετής
Luna-Lia Lovegood


Posts : 289
Join Date : 24/06/2010
Age : 26

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Kέδρος με πυρήνα από τρίχες πύγασου, 35 εκατοστα
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 10, 2013 5:59 am

τρομακτική εμπειρία;; μμμμ..
δεν είναι και πολύ αλλά τέσπα..
σήμερα αποφασίσαμε να μπούμε σε ένα τούνελ που λένε ότι έχει πεθάνει ένα κοριτσάκι (γιατί να υπάρχει πάντα ένα κοριτσάκι που έχει πεθάνει;; ) μπήκαμε μέσα περίπου 12 παιδιά αλλά μερικά με το πρώτο θόρυβο φύγαν... βασικά ακουγόντουσαν κάτι μπάμ σε κάποια σημεία αλλά υποθέσαμε ότι ήταν τα αυτοκίνητα ή καμιά οικοδομή... προχωρήσαμε πολύ πιο βαθιά και τότε αρχίσαμε να βλέπουμε κάτι που έμοιαζε με νύφη(; ) Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 214975 εε όπως ήταν φυσικό την είδαμε 2-3 φόρες και γυρίσαμε πίσω :tellmewhy: ... αν και πιστεύω οτι η φαντασία μας ήταν....

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sarah12515
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
Sarah12515


Posts : 565
Join Date : 03/09/2013
Age : 25
Place : Κατερινη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: δεκατεσσερεραμισι ιντσες,ξυλο μηλιας με πυρηνα απο τριχα μονοκερου, συμπαγες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!   Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 06, 2013 6:44 am

οταν εσπσα το δαχτιλο μου και ο γιατρος το πιεζε για να ενοθει...........  Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 214975Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 918482 Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια! - Σελίδα 2 214975
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η πιο τρομαχτικη μας εμπειρια!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Χόγκσμιντ :: Καλύβα που Ουρλιάζει-
Μετάβαση σε: