✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Οι ασυγχώρητες κατάρες....

Πήγαινε κάτω 
+33
The Pureblood Prince
Μαρίνα.Potter
Narcissa Black
.mixalis13.
hermionegranger
Evilittled3vil
Harry_Potter092000
Martha_Loves_Ron
ntan
Hermione J Granger
cedric diggory
HermioneGinny
VampireArwen
Elf in the forest
alma libre
half-blood prince
rose weasley
lilly
Pesky_Pixie
Mia Melanie Hawkins
monicandler
Beedle The Bard
Scabior The Snatcher
Albus Dumbledore
Gellert Grindelwald
salazar basilisk
Εκάτη
nektarios8
LiLyBlack
aggpas
Remus Lupin
nickpap
harry potter 10
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elf in the forest
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Elf in the forest


Posts : 1025
Join Date : 18/08/2010
Age : 26
Place : παντου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: λευκα 30 εκ. με πυρινα τριχας μονοκερου
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 21, 2011 4:17 am

το βασανους ειναι πολυ χρισιμο μερικες φορες! Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 230187795
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://crystaliz.createaforum.net/
VampireArwen
Εκτοετής
Εκτοετής
VampireArwen


Posts : 273
Join Date : 27/09/2011
Age : 36
Place : Salonica

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: πυρήνας δέρματος καλικαντζάρου,29 εκατοστά,άκαμπτο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 27, 2011 11:26 pm

κατάρα θα χρησιμοποιούσα μόνο για εξουσιάσω κάποιον οπότε θα πω κι εγώ το Imperio-Εξούσιους
το
Avada Kedavrα θα το χρησιμοποιούσα σε πολύ έκτακτη ανάγκη. Όπως ας πούμε επάνω στην πριν ρίξει την κατάρα στον Sirius Black Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 651463 Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 651463
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
HermioneGinny
Πρωτοετής
Πρωτοετής



Posts : 30
Join Date : 30/10/2011
Age : 27

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 3:57 am

θα επρεπε να το σκεφτώ πολύ πριν χρησιμοποιήσω μια τέτοια κατάρα και δεν νομίζω να το έκανα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cedric diggory
Δευτεροετής
Δευτεροετής
cedric diggory


Posts : 51
Join Date : 10/12/2011

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 10, 2011 6:15 am

και τις τρεις ανάλογα την περίπτωση μερικοί τις χρειάζονται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hermione J Granger
Εκτοετής
Εκτοετής
Hermione J Granger


Posts : 256
Join Date : 15/12/2011
Age : 32
Place : London,England,GB,United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί:
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 15, 2011 1:45 pm

Χμμμμ.....η αληθεια ειναι πως μπορω να με φανταστω να χρησιμοποιω και τις τρεις καταρες.....εχω κατι ανθρωπακια στο μυαλο μου πανω στα οποια πολυ θα ηθελα να εξασκηθω....

Οπως και να 'χει ομως,για καποιον λογο που ουτε εγω ειμαι σιγουρη οτι γνωριζω πιστευω πως η αγαπημμενη μου απο τις τρεις ειναι το crucio...μαλλον επειδη μου ακουγεται ωραια σαν λεξη....Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 97354
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntan
Τεταρτοετής
Τεταρτοετής
ntan


Posts : 162
Join Date : 21/07/2011
Age : 29
Place : στη δρακοχωρα!!!

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: απο κουφιoξυλια 25εκ. με μια χορδη καρδιας δρακου ιδανικο για προστατευτικα ξορκια και καταρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 16, 2011 11:39 am

ολες αλλα μονο οταν ειναι αναγκη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Martha_Loves_Ron
Επιμελητής Ράβενκλοου
Επιμελητής Ράβενκλοου
Martha_Loves_Ron


Posts : 1828
Join Date : 29/12/2011
Age : 25
Place : Lost in the wonderland.-

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 20 εκατοστα,ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από τρίχα Ναργκλ. Ιδανικό για μεταμορφώσεις και ξόρκια άμυνας κατα των σκοτεινών τεχνών.Ακαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρούμπεους Χάγκριντ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2012 5:41 am

να σας πωω....η εξουσιαστικη δεν μου φενεται και εντελως καταραα...στους κληρους του θανατου 2 για παραδειγμα την κανει και ο χαρι οποτε..
μαλλον αυτη θα εκανααα σε κατι ατομα που με εκνευριζουνν...ή σε ατομα που κανουν εντελως λαθος πραγματαα(κατα καποιο τροπο θα βοηθουσα)!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Harry_Potter092000
Δευτεροετής
Δευτεροετής



Posts : 61
Join Date : 18/01/2012
Age : 26
Place : Λευκάδα

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 19, 2012 9:28 am

Το imperio στον VOLDEMORT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Evilittled3vil
Εκτοετής
Εκτοετής
Evilittled3vil


Posts : 304
Join Date : 25/03/2012
Age : 27
Place : Χανιά, Κρήτη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: 22 cm από ξύλο αμυγδαλιάς, πυρήνα από φτερό πήγασου. είναι άκαμπτο. ειδικό για ξόρκια επίθεσης και φονικές κατάρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 30, 2012 10:01 pm

όχι... δεν θα τις χρησιμοποιούσα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hermionegranger
Δευτεροετής
Δευτεροετής
hermionegranger


Posts : 91
Join Date : 02/02/2012
Age : 29

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: 33 εκ. Έλατο με πυρήνα από τρίχα Λυκανθρώπου.Ιδανικό για κατάρες,μεταμορφώσεις και προστατευτικά ξόρκια.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31, 2012 12:02 pm

αναλογα!!!αν επρεπε να χρησιμοποιησω γιατι κινδυνευε η ζωη των φιλωνμου η δικη μου κτλ,θα χρησιμοποιουσα !!!ομωσ μονο σε μια τετοια κατασταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.mixalis13.
Τριτοετής
Τριτοετής
.mixalis13.


Posts : 112
Join Date : 21/04/2012
Age : 32
Place : Γκόντρικς Χόλλοου,Αγγλία,U.K

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: Είναι κατασκευασμένο από ξύλο ελάτου και ο πυρήνας είναι φτερό από φοίνικα 28 εκ. ακαμπτο ιδανικο για καταρες και προστατευτικα ξορκια ακομα και για επιθεσεις
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 6:55 am

ολες αμα χρειζοταν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Narcissa Black
Εκτοετής
Εκτοετής
Narcissa Black


Posts : 344
Join Date : 07/06/2012
Place : Grimmauld Place number 12

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκατοστά,τρίχα μαλλιών Βέλας για πυρήνας,από ροδόξυλο,με σχέδια από ανοιχτόχρωμο ξύλο.Ιδανικό για κατάρες
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 28, 2012 1:53 am

Αν χρειαζόταν θα χρησιμοποιούσα την imperio και την crucio.Για την αβάντα κεντάβρα δεν είμαι σίγουρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαρίνα.Potter
Επιμελητής Χάφλπαφ
Επιμελητής Χάφλπαφ
Μαρίνα.Potter


Posts : 2047
Join Date : 03/01/2012
Age : 25
Place : Χανια ,Κρητη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 18 cm από ξύλο αμυγδαλιάς κομμένο την άνοιξη.Με πυρήνα από τρίχα θηλυκού μονόκερου.Εξαιρετικά ισχυρό ενάντια στις σκοτεινές δυνάμεις.Κατάλληλο για κατάρες και ξόρκια αφοπλισμού. Άκαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 28, 2012 3:38 am

Θα χρησιμοποιούσα μόνο το Imperio μόνο αν βρισκόμουν σε πολλή δύσκολη κατάσταση Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 722865
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Pureblood Prince
Δευτεροετής
Δευτεροετής



Posts : 60
Join Date : 08/07/2012
Age : 27

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 34,2 εκατοστά από πουρνάρι , απλό με σκαλιστή λαβή με κέλτικα μοιρολόγια. Μαύρο χρώμα . Καρδιά από θραύσματα του διαδήματος της Rowena Ravenclaw. Άκαμπτο , ανυπότακτο , ιδανικό για κατάρες και ανώτερη μαγεία.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 08, 2012 7:52 am

θα ελεγα την εξουσιαστικη.... Ειναι η πιο ενδιαφερουσα και αυτη που χρειαζεται περισσοτερη ικανοτητα για να εκτελεσθει σωστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχαέλα_Diggory
Κυνηγός Βαμπίρ
Κυνηγός Βαμπίρ
Μιχαέλα_Diggory


Posts : 844
Join Date : 20/06/2012
Age : 24
Place : Χανιά

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 20 εκ. Ξύλο Πεύκου με πυρήνα από φτερό Φοίνικα!!Κατάλληλο για προστατευτικά ξόρκια!!Άκαμπτο
Aγαπημένος Καθηγητής: Σιβύλλα Τρελόνι

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 09, 2012 11:16 am

Την εξουσιαστική σε κάτι άτομο που κάνουν μόνο του κεφαλιού τους!!! Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 97354
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marvolo Gaunt
Πρωτοετής
Πρωτοετής
Marvolo Gaunt


Posts : 30
Join Date : 30/12/2012
Age : 25
Place : Απαγορευμένο Δάσος

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 22 εκατοστά,δύσκαμπτο,απο ξύλο βελανιδιάς,χορδή απο καρδιά δράκου για πυρήνας και με βάση απο διαμάντια!Δεν υποτάσσεται σε άλλον μάγο,δεν μπορεί να σπάσει και είναι εύχρηστο στα σκοτεινά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Οράτιος Σλάγκχορν

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 30, 2012 11:41 am

Θα χρησιμοποιούσα αρκετά συχνά το Εξούσιους,σε άτομα τα οποία είτε θέλω να κάνουν κάτι για εμένα,χωρίς αντηρρίσεις και παράπονα(που υπο κανονικές συνθήκες δεν θα τα έκαναν ποτέ),είτε και επειδή μου είναι αντιπαθή και θα ήθελα να γελιοποιηθούν στα μάτια όλων!

Το κρούσιο θα το χρησιμοποιούσα επίσης σε άτομα τα οποία μισώ πάρα πολύ,εφόσον μου έκαναν κάτι πολύ σοβαρό στο παρελθόν!Δεν θα το χρησιμοποιούσα βέβαια μέχρι να τρελαθούν,απλά μονάχα να υποφέρουν για λίγο!

Την Αβάντα Κενταύρα δεν ξέρω αν θα την χρησιμοποιούσα ποτέ(μιάς και δεν έχω τίποτα σπουδαίο να κερδίσω απο αυτήν την κατάρα).Θα την χρησιμοποιούσα μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις,όπως άμα κυνδινεύει η ζωή μου ή οι ζωές των αγαπημένων μου προσώπων,απο κάποιον άλλον ή τέλος πάντων,άμα δεν έχω άλλη επιλογή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sarah12515
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
Sarah12515


Posts : 565
Join Date : 03/09/2013
Age : 25
Place : Κατερινη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: δεκατεσσερεραμισι ιντσες,ξυλο μηλιας με πυρηνα απο τριχα μονοκερου, συμπαγες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 10:00 am

δε ξερω....μπορει σε καπιον που ΜΙΣΩ πραγματικα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sarah12515 στις Παρ Νοε 22, 2013 1:10 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Katherine Black
Πρωτοετής
Πρωτοετής



Posts : 20
Join Date : 11/11/2013
Age : 28

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: 26 Εκατοστά, φτερό φοίνικα, απο μηλιά
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι ασυγχώρητες κατάρες....   Οι ασυγχώρητες κατάρες.... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 12, 2013 11:00 am

το εξουσιους σε καποιον που μισω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Οι ασυγχώρητες κατάρες....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Σχολή Χόγκουαρτς για Μαγείες και Ξόρκια :: Η Μεγάλη Τραπεζαρία-
Μετάβαση σε: