✯ PotterLand ✯
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

✯ PotterLand ✯

For us, Magic will never truly end...
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Για όλα τα παράπονα, τις προτάσεις ή τις απορίες σας, υπάρχει ειδική κατηγορία στο Υπουργείο με όνομα Τμήμα Μαγικής Συνεργασίας και Μαγικής Συντήρησης.
Η Potterland's Press είναι επιτέλους ΕΔΩ!!! Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες της εφημερίδας μας!
Το φετινό πρωτάθλημα των Κοιτώνων βρίσκεται στα μέσα του. Τη βαθμολογία θα βρείτε στην ενότητα 'House Cup'
............................................................
Κάθε αλλαγή στο team γίνεται για τη βελτίωση του φόρουμ και ευελπιστούμε σε μια γόνιμη συνεργασία!
Ένας από τους σημαντικότερους διαγωνισμούς μας περιμένει τους Μάγους και τις Μάγισσες. Ενημερωθείτε στους κοιτώνες σας για το μηνιαίο High Sorcery!
Προσεχώς η πρώτη προπόνηση Κουίντιτς των ομάδων μας! Θα ενημερωθείτε σύντομα για τόπο και χρόνο!

 

 Ρατσισμός

Πήγαινε κάτω 
+25
Mia Melanie Hawkins
hermione black
Λιλιθ-Ισις
Ethan Wate
Marlene McKinnon
panos theo
happy poster
Scabior The Snatcher
Albus Dumbledore
Beedle The Bard
harry potter 10
nickpap
Remus Lupin
LiLyBlack
Αλαφροπάτητος
Βασουλα Μαγισσουλα
Embereth
Elf in the forest
Rowena Ravenclaw
Vicky_Diggory
Nemesis
Josh Farro
Helga Hufflepuff
Dina potter
Godric Gryffindor
29 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 27, 2011 11:07 am

δικιο εχεις.τωρα που το ακουω αυτομου γυριζει το μυαλο!δεν ειναι κατασταση αυτη!!οχι στα πανεμιστιμια ΜΑΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Remus Lupin
Επιμελητής Σλίθεριν
Επιμελητής Σλίθεριν
Remus Lupin


Posts : 4721
Join Date : 04/11/2010
Place : Drakonya Krov's common room

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: 32 εκ., ξύλο από μαόνι με πυρήνα από τρίχα ουράς του κένταυρου Φιρέντσε, πολύ καλό για προστατευτικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 3:48 am

Ναι, μην τρελαίνεστε και πολύ. Και η Ελλάδα σα γαιδούρι τους φέρθηκε. Εγώ δεν τους κατηγορώ και απόλυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://malicioustheory.blogspot.com
Scabior The Snatcher
Εβδομοετής
Εβδομοετής
Scabior The Snatcher


Posts : 1171
Join Date : 12/01/2011
Age : 28
Place : Godrics Hollow

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο από μαόνι, 33 εκ., με πυρήνα από κέρατο Κινέζικου Φλογοβόλου Δράκου, ιδανικό για κατάρες και ξόρκια των τεσσάρων στοιχείων της φύσης...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 6:24 am

ναι καλοι ειμαστε και εμεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Albus Dumbledore
Χρυσούχος
Χρυσούχος
Albus Dumbledore


Posts : 1641
Join Date : 08/01/2011
Age : 26
Place : Πάτρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Elder Wand,15 inches,Thestral tail hair
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 9:15 am

δεν αντιλεγω,ομως κι αυτοι με ποιο δικαιωμα κανουν καταληψεις στα ελληνικα πανεπιστημια και πολυτεχνεια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
happy poster
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
happy poster


Posts : 399
Join Date : 21/01/2011
Place : δραμα η χιονοματωμενη αλλα μενω πατρα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: εβενινο,42 εκ,ακαμπτο,καταλληλο για ασυγχωρητες καταρες με λαβη απο ατοφιο ελεφαντοδοντο,πυρηνα απο χορδη καρδιας θεστραλ και ενα θηκαρι που μοιαζει με μπαστουνι 1,35μ απο παλλισανδρο ζουγκλας αμαζονιου,καδρο και μαονι με διακοσμητικα διαμαντια
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 28, 2011 11:18 am


δικιο εχεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos theo
Δευτεροετής
Δευτεροετής
panos theo


Posts : 56
Join Date : 07/02/2011
Age : 25

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Κέδρος,με πυρήνα από χορδή καρδιάς δράκου,35 εκατοστά,εύκαμπτο,ειδικευμένο στα δυνατότερα προστατευτικά ξόρκια.
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10, 2011 1:08 pm

εμενα παλι δεν μου διμιουργουν καπιο προβλιμα απλα οταν σου μιλαϊ ο αλος αλβανικα και σε βριζι επισις. Τοτε εγω ειμαι ρατσιστις.Και κατι αλλο εχω ακουσι απο τν μητερα μου τν γιαγια μου τν προ γιαγα μου οτι οταν ηταν νεη αφιναν τιν εξοπορτα ανιχτι βραδυ οταν κιμοντουσαν χορις να φοβουντε τιποτα και να πιγενουν με τα ποδιλατα στι θαλασσα απτο πρωη εως το βραδυ κατι που δεν το εχει βιοσι η συνχρονι γιενια!!!κριμα απο δω και περα οπιος θελι ας πι τν γνωμι του!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marlene McKinnon
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Kατασκευαστής σκουπόξυλων
Marlene McKinnon


Posts : 1345
Join Date : 04/01/2011
Age : 29
Place : Puff's common

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Ραβδί: 27 εκ., ξύλο Λυγερής, εύκαμπτο, με πυρήνα από φτερό Ιππόγρυπα και κομματάκια από κέρατο Μονόκερου, ιδανικό για μεταμορφώσεις και προστατευτικά ξόρκια...
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 13, 2011 4:51 am

Ρατσισμος υπαρχει και δυστυχως οσο κατα και αν ειμαστε το κανουμε ασυναισθητα.

Και εγω ειμαι θεωρητικα κατα του ρατσισμου αλλα δεν υπαρχει κανεις μας που δεν εχει γελασει με ενα ρατσιστικο ανεκδοτο ή εχει επιφυλαξεις οταν μαθαινει για την καταγωγη ενος ατομου.
Το ιδανικο θα ηταν να μην υπηρχε αλλα δεν γινεται να εξαλειφθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ethan Wate
Βοτανολόγος
Βοτανολόγος
Ethan Wate


Posts : 750
Join Date : 14/03/2011
Age : 28
Place : Merlin's Forest

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Άκαμπτο, από ξύλο κερασιάς, 27cm, και πυρήνα από φτερό ιππόγρυπα και λέπι δράκου.
Aγαπημένος Καθηγητής: Φίλιους Φλίτγουικ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 2:55 am

Γενικά ο ρατσισμός είναι από τα λίγα πράγματα που μισώ και απεχθάνομαι όσο δεν πάει... Είναι κατά τη γνώμη μου το χειρότερο κοινωνικό πρόβλημα στις μέρες μας και ελάχιστοι τρόποι υπάρχουν για να εξαλειφθεί!!! Εγώ ρατσιστής είμαι μονάχα προς δύο κοινωνικές ομάδες: Τους καπνιστές και τους πολιτικούς!!!!! Με αρωσταίνουν και οι δύο... Ρατσισμός - Σελίδα 3 918482
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιλιθ-Ισις
Δευτεροετής
Δευτεροετής
Λιλιθ-Ισις


Posts : 94
Join Date : 30/05/2011
Age : 29
Place : Αθηνα

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: από έλατο, 23 εκ., με πυρήνα από τρίχα βέλλας, ιδανικό για επιθετικά ξόρκια
Aγαπημένος Καθηγητής:

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 30, 2011 2:03 pm

"Παντως αυτην την περιοδο, με διακατεχει ενα ρατσιστικο συναισθημα λογω της καταλυψης στην νομικη. Ερχεται ο Πακιστανος, Ιρακινος, Αιγυπτιος, Παλαιστινιος και οχι μονο μπαινουν παρανομα στη χωρα μας και δημιουργουν προβλημα, αθελα τους τις περισσοτερες φορες, αλλα με παραγινε το κακο. Ακους εκει να κανουν οι παρανομοι μεταναστες καταληψη στα ελληνικα πανεπιστημια και εμεις να κοιταμε και να λεμε περι ασυλου? Το ασυλο ειναι για τους Ελληνες πολιτες οχι για τον καθε υποαναπτυκτο ανατολιτη. (χωρις αυτο να σημαινει οτι αν ηταν Ευρωπαιοι θα αλλαζε κατι) "

Παραπανω διαβασα αυτο.. καταρχας δεν εισαι και πολυ καλα ενημερωμενος! οι ανθρωποι οι συγκεκριμενοι που καναν την καταληψη δεν ηταν λαθρομεταναστες... ηταν μεταναστες τους οποιους ξαφνικα τους ακυρωσαν την αδεια παραμονης τους μονο και μονο επειδη δεν ειχα αρκετα ενσιμα και δεν τους αφησαν καν το περιθωριο να προσπαθησουν να τα βρουν... οι ανθρωποι αυτοι ζουσαν μονιμα στην ελλαδα για τουλαχιστον δεκα χρονια ο καθενας.. και τωρα ξαφνικα ενω εχουν κανει οικογενιες και εχουν μαθει να ζουν σε ενα μερος τους ζηταει καποιος να φυγουν ετσι στο ακυρο? και στα λεω ολα αυτα γιατι καθε μερα εκει ημουν και συζηταγα με ανθρωπους εξω απο την νομικη!!

ζώα αλβανοί ... θάνατος στου τουρκομογγόλους...Ελλάς ή Τέφρα

Επισης διαβασα και αυτο!! και εφριξα... νομιζα απαγορευονταν τα ιβριστικα σχολεια... αν ειναι δυνατον... δηλαδη πως εκφραζεσαι ετσι για καποιον συνανθρωπο σου?? ειμαστε ολοι ανθρωποι και ειμαστε ολοι ισοι... καιρος να το χονεψουν μερικοι μπας και βγει μεσα απο τον βουρκο η ελλαδα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hermione black
Τεταρτοετής
Τεταρτοετής
hermione black


Posts : 163
Join Date : 30/05/2011
Age : 26
Place : στον κόσμο μου

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: ξύλο τριανταφυλλιάς 22 εκατωστά ευκαμπτο με τρίχα φίνικα στον πιρίνα
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Μάης 30, 2011 2:17 pm

τίποτα χοιρότερο!! Κανείς δεν έχει δικαίωμα να προσβάλλει και να ασκεί σωματική ή ψιχολογική βία σε κάποιον μόνο και μόνο επιδή είναι διαφορετικός!! είναι κατα τη γνώμη μου απ τις βασικότερες αρχές να μην είμαστε ρατσιστε;!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mia Melanie Hawkins
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Εκτροφέας Μαγικών Πλασμάτων
Mia Melanie Hawkins


Posts : 5274
Join Date : 10/07/2011
Age : 106
Place : your nightmares

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Σλίθεριν Σλίθεριν
Ραβδί: Ραβδι από κορμο πεύκου με πυρήνα από τρίχα από τη χαίτη ελληνικής Σφύγγας, μήκους 21 εκατοστών.Eυλίγιστο καλό για προστατευτηκά και εμειντικά ξόρκια.Πολύ λειτουγικο...
Aγαπημένος Καθηγητής: Ρέμους Λούπιν

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 11, 2011 11:43 am

Dina potter έγραψε:
Δεν ειμαι ρατσιστρια. Μερικες φορες, ομως, μου την σπανε οι αλβανοι, γιατι νομιζουν πως ολα ειναι δικα τους. εμενα αυτο με νευριαζει παρα πολυ.
Συμφωνώ μαζί σου! Ρατσισμός - Σελίδα 3 763890
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AvadaKedavra
Τεταρτοετής
Τεταρτοετής
AvadaKedavra


Posts : 198
Join Date : 17/07/2011
Place : Hogwarts

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: μήκος 27 εκατοστά, λίγο στραβό,από κερασιά και με πυρήνα από χορδή καρδιάς δράκου!!
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 17, 2011 5:46 am

Δεν είμαι ρατσιστής...είμαι έλληνας...Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους μετανάστες που έρχονται στην χώρα μας και δουλεύουν(ακόμα και με αυτους στα φανάρια που είναι λιγο ενοχλητικοί δεν έχω κανένα πρόβλημα)..Μου την σπάει αφάνταστα όμως να έρχοντε στην χώρα μας και να κλέβουν,να δέρνουν και να μην αισθανόμαστε ασφαλείς να κυκλοφορήσουμε στους δρόμους...Αν εννοείτε έτσι τον ρατσιστή(που δεν το νομίζω) τότε είμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hermione Jean Granger
Regulator of the Diagon Alley
Regulator of the Diagon Alley
Hermione Jean Granger


Posts : 1362
Join Date : 13/08/2011
Age : 29
Place : Σύρος

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Ραβδί: Φουντουκιά με πυρήνα από φτερό Φοίνικα 10 3/4 ίντσες,εύθραυστο
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Αυγ 17, 2011 2:40 pm

Δικαιολογημένα μας φαίνονται "κάπως" οι μετανάστες,αφού έχουν άλλη κουλτούρα,συνήθειες,συχνά είναι αμόρφωτοι.Κι εγώ συχνά διακρίνω κάποια οπισθοδρομικότητα και στενομυαλιά.Αυτό όμως δε σημαίνει πως εμείς είμαστε ανώτεροι,γιατί άνθρωποι είναι κι αυτοί και πρέπει να έχουν τα ίδια δικαιώματα με όλους.
Το ότι καταλήγουν να κλέβουν και να σκοτώνουν είναι απόδειξη της απόγνωσης και της απελπιστικής τους κατάστασης.
Επίσης διέκρινα ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη ενημέρωση για το θέμα.Διάβασα να λέτε πως οι μετανάστες έρχονται και κατσικώνονται στην Ελλάδα και μας κλέβουν τις δουλειές,κλπ κλπ.Στην πραγματικότητα,όσοι έρχονται στην Ελλάδα έχουν σκοπό να μεταβούν σε άλλες χώρες με περισσότερες προοπτικές.Αλλά εφόσον τα σύνορα προς άλλες χώρες είναι κλειστά,αν δε νομιμοποιηθούν οι μετανάστες δεν μπορούν να φύγουν.Ουσιαστικά εγκλωβίζουν τους ανθρώπους στη χώρα για να τους εκμεταλλευτούν.Προτιμούν να έχουν τους "σκλάβους" με τους μισθούς πείνας και την ανασφάλιστη εργασία,παρά τους "απαιτητικούς" Έλληνες.

Για λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pesky_Pixie
Πεμπτοετής
Πεμπτοετής
Pesky_Pixie


Posts : 227
Join Date : 24/07/2011
Age : 29
Place : Π. Φάληρο

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: Πευκο, πυρηνας απο λέπι Γκρίντιλοου, 24 εκατοστα, εύκαμπτο.
Aγαπημένος Καθηγητής: Σέβερους Σνέιπ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 20, 2011 2:37 pm

AvadaKedavra έγραψε:
Δεν είμαι ρατσιστής...είμαι έλληνας...Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους μετανάστες που έρχονται στην χώρα μας και δουλεύουν(ακόμα και με αυτους στα φανάρια που είναι λιγο ενοχλητικοί δεν έχω κανένα πρόβλημα)..Μου την σπάει αφάνταστα όμως να έρχοντε στην χώρα μας και να κλέβουν,να δέρνουν και να μην αισθανόμαστε ασφαλείς να κυκλοφορήσουμε στους δρόμους...Αν εννοείτε έτσι τον ρατσιστή(που δεν το νομίζω) τότε είμαι...

Δηλαδή μόνοι οι μετανάστες κλέβουν, δέρνουν και μας κάνουν να μην αισθανόμαστε ασφαλείς να κυκλοφορήσουμε στους δρόμους ? Η Ελλάδα είναι μια χώρα τίμιων, και σκληρά εργαζόμενων ανθρώπων που δεν πειράζουν ούτε μύγα ενώ η κλεψιά δεν έχει περάσει ποτέ από το μυαλό τους ? Επειδή η τηλέοραση και τα Μ.Μ.Ε ρίχνουν όλες τις κλωπές και τις δολοφονίες σε μετανάστες, δεν σημαίνει οτι λένε απαραίτητα και την αλήθεια.


Προσωπικά, δεν αντέχω όσους λένε εξυπνάδες του στιλ "Οι μετανάστες μας κλέβουν τις δουλειές", λες και εργάζονται ως διευθυντές τραπεζών και μεγαλοεπιχειρηματίες. Αντί να τους λέμε κι ευχαριστώ που κάνουν δουλείες τις οποίες εμείς οι Έλληνες θεωρούμε "κατωτέρου επιπέδου", τους βρίζουμε κιόλας. Οι Έλληνες που μετανάστευσαν στην Αμερική, την Αυστραλία και τη Γερμανία είναι ήρωες και πατριώτες, ενώ οι Αλβανοί άξεστοι τεμπέληδες.
Γενικά, να πω οτι είμαι αρνητικά προδιαθετιμένη απέναντι στους Τούρκους, αλλά μια φορά που μια καθηγήτρια μας έλεγε οτι οι Τούρκοι διαβάζουν περισσσότερο από τους Έλληνες και είπε "Μα να μας ξεπερνάνε αυτοί οι απολίτιστοι ?", έτοιμη ήμουν να της πετάξω το βιβλίο στο κεφάλι.
Αλλά αυτοί που πραγματικά δεν αντέχω είναι οι τσιγγάνοι, που τριγυρνάνε από 'δω κι από 'κει ζητιανεύοντας, αντί να προσπαθήσουν να δουλέψουν, όπως κάνουν οι Πακιστανοί/Αφγανοί που καθαρίζουν τζάμια ή πουλάνε λουλούδια, τους οποίους συμπαθώ πολύ. Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια φορά σε μια καφετέρια, όπου δύο κοπέλες αρνήθηκαν να δώσουν χρήματα σε τσιγγανάκια, κι αυτά τους τούμπαραν το τραπέζι, ή μια άλλη φορά, όταν ένα τσιγγανάκι πέταξε ένα δεκάλεπτο, επειδή προφανώς δεχόταν από 1ευρα και πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sarah12515
Παρασκευαστής Φίλτρων
Παρασκευαστής Φίλτρων
Sarah12515


Posts : 565
Join Date : 03/09/2013
Age : 25
Place : Κατερινη

Ταυτότητα Μάγου
Κοιτώνας: Ράβενκλοου Ράβενκλοου
Ραβδί: δεκατεσσερεραμισι ιντσες,ξυλο μηλιας με πυρηνα απο τριχα μονοκερου, συμπαγες.
Aγαπημένος Καθηγητής: Μινέρβα ΜακΓκόναγκαλ

Ρατσισμός - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρατσισμός   Ρατσισμός - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 13, 2013 1:45 am

μου αρεσουν ολοι εκτος απο τους αλβανους και συκγικριμενους γερμανους.................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ρατσισμός
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
✯ PotterLand ✯  :: Χόγκσμιντ :: Τρία Σκουπόξυλα-
Μετάβαση σε: